fbpx
Політика
Ми не зупинимося, поки прапор України не з’явиться над Донецьком і Севастополем – Порошенко

Українська армія не зупиниться, поки прапор України не майорітиме над окупованими територіями Донбасу й анексованим Кримом.

Про це заявив президент Петро Порошенко на урочистостях із нагоди Дня державного прапора на Софійській площі в Києві.

“Для нас надзвичайно важливе завдання зробити так, щоб український прапор з’явився над Донецьком, Луганськом, Сімферополем, Севастополем”, – сказав глава держави.

Він зазначив, що справжню історію нашого прапора “радянська влада тримала за сімома печатями”.

“Вона стежила, щоб поєднання синього і жовтого кольорів ніколи не використовувалося. Право на окреме існування ці фарби, звичайно ж, мали – адже не закриєш людям очі на блакитне небо і не заборониш вирощувати золотисте жито і пшеницю. А ось синергію квітів режим не допускав і категорично вважав їхнє поєднання великим криміналом”, – сказав президент.

Читайте також: Народжені вільними: барвистий ролик до Дня Незалежності розчулив українців (відео)

Крім того, Порошенко зазначив, що, за даними соцопитувань, більше 90% українських громадян пишаються або позитивно ставляться до нашого прапору, гербу та гімну.

“Так само і до української мови, яка є одним із найважливіших атрибутів нашої держави. Звичайно, краще було б, щоб усі 100%. Але для пострадянського демократичного суспільства наявні показники є надзвичайно оптимістичними. У такому повазі до національних символів проявляється суспільна самосвідомість, вміння і готовність об’єднати сили і подолати виклики й загрози, що випали на нашу долю”, – сказав глава держави.

Також президент анонсував передачу ЗСУ великої партії військової техніки і зброї.

“У важких боях за останні два роки народилася нова українська армія, яка сильна не тільки своїм духом, а й своєю потужною зброєю, технікою і професіоналізмом”, – наголосив Порошенко.

Також президент згадав мужній вчинок Героя України Володимира Рибака, який віддав своє життя, захищаючи прапор України в рідній Горлівці від російських окупантів.

“Дуже символічно, що сьогодні разом із дочкою Героя – Марією Рибак – ми підняли наш прапор над площею Святої Софії. Для нас надзвичайно важливе завдання зробити так, щоб український прапор замайорів над Донецьком, Луганськом, Сімферополем над Севастополем. Щиро вітаю з Днем Державного Прапора! І Слава Україні!” – написав Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Без траншу МВФ: економісти розповіли, що буде з доларом в Україні восени

Джерело.