fbpx

Чергове перенесення виділення траншу Міжнародним валютним фондом став причиною нового обвалення гривні. У зв’язку з цим фінансисти не виключають, що восени долар в Україні може подорожчати до 27-30 грн/$.

Про це повідомляє “Сегодня“.

Аналітик Forex club в Україні Андрій Шевчишин вважає, що зв’язок між відсутністю траншу і зростанням курсу швидше психологічний, і цим користуються спекулянти, щоб дестабілізувати ситуацію і заробити.
“Курс може піднятися і вище 27 грн/$, але потім опуститься до рівня 26,5 грн/$. Вище навряд чи, тому що у бізнесу немає гривневого ресурсу для розігріву ситуації”, – переконаний він.

Економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь зазначив, що фінансисти і бізнесмени чекали, що траншу не буде, тому вже в серпні почали скуповувати валюту, що і стало причиною для сезонного ослаблення гривні.

Читайте також: Запрошення на роботу в Польщу більше не діятиме: нові правила видачі робочих віз

“У вересні долар може бути і 27 грн, потім курс опуститься. Але до грудня точно очікуємо не менше 27”, – сказав експерт.

Економіст Іван Нікітченко також переконаний, що Національному банку буде важко утримати курс на позначці 25 грн/$, оскільки валютні резерви країни занадто малі.

“Учасники ринку розуміють, що поки НБУ може згладити різкі коливання курсу, адже в серпні регулятор викуповував надлишки валюти в резерви. Тому зараз відбувається оцінка бізнесом потенційних ризиків, які виросли після проблем із запуском е-декларування – адже МВФ прямо пов’язав це питання до траншу. Але в разі різкого зростання курсу запасу міцності у НБУ немає. Тому будемо бачити помірну девальвацію гривні, і, ймовірно, що урядовий прогноз у Державному бюджеті-2017 року з курсом 27,2 грн/$ стане реальністю. Але в разі погіршення ситуації в економіці, загострення відносин із Російською Федерацією або політичної кризи, курс виросте сильніше”, – попередив він.

Читайте також: У Києві в новобудовах продають міні-квартири за 10 тисяч доларів (відео)

Джерело.