fbpx
Політика
МВФ вимагає, щоб НАБУ терміново отримало право прослушки

НАБУ до кінця травня повинне отримати право самостійно знімати інформацію з каналів зв’язку і проводити слідчі дії під прикриттям.

Про це мовиться в тексті меморандуму України з Міжнародним валютним фондом, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Зазначається, що попередній термін виконання цієї умови – кінець листопада 2016 року – не був виконаний і новим терміном виконання визначено кінець травня 2017 року.

Відтак, законодавчі зміни повинні бути внесені до Верховної Ради і прийняті до кінця травня (це визначено контрольним показником співпраці з МВФ), щоб гарантувати можливість для НАБУ користуватися широким спектром методів розслідування без необхідності покладатися на інфраструктуру інших відомств. В їх числі: операції під прикриттям, перехоплення повідомлень, доступ до комп’ютерних систем і контроль кореспонденції.

Читайте також: “Дякую тим, хто сховався під спідницю”: народний герой України зворушив своєю промовою (відео)

Меморандум також передбачає, що реєстрація досудових справ і постанов слідчих суддів, які мають стосунок до НАБУ, повинні бути захищені від витоку інформації, пов’язаної з поточними розслідуваннями, шляхом обмеження доступу до неї офіцерів НАБУ і Спеціальної антикорупційної прокуратури до тих пір, поки розслідування справи не завершено або закрито.

Джерело.