fbpx
Світ
“Моя перша найкраща робота”, – українець розповів про свій досвід у Польщі

“Аби зекономити на переїзді, велику частину роботи слід взяти на себе. Наприклад, візу мені допомогли оформити. А от роботу шукав самостійно. За півроку зареєструвався у польських групах. Там щоденно з’являлися нові вакансії. Серед них були й цікаві, наприклад, за вигулювання собак платили по 9 злотих на годину. Або довго шукали людину, яка б мила кораблі у Гданську. За це давали 12 злотих”, – розповідає Віктор.

Переїзд у Польщу обійдеться у 5-7 тис. грн. Про це розповідає українець Віктор Сомов з Києва, передає “Gazeta.ua”

Середня зарплата в Польщі – 10-12 злотих на годину. Поляки дозволяють працювати понаднормово, але таку роботу ще й слід заслужити.

“Найкраща перша робота – у супермаркеті. Там роботодавець надає житло, часто оплачує обід, дає форму та взуття. Усіх вчать керувати електрокаром. Але, не факт, що всі їздитимуть на ньому. Часто людей ставлять розвантажувати товари чи пресувати упаковку. Житло у Польщі дуже гарне. Ми живемо вдвох з напарником у хостелі, що знаходиться через дорогу від роботи. На поверсі є кухня із сучасною технікою, мікрохвильовкою, посудом. У ванній сучасна пралка”, – розповідає чоловік.

Поляки по нормах дають 220 год. роботи. Щоб збільшити ці норми, слід довести, що працюєте віддано і справляєтесь з роботою.

Читайте також: “Не можу стриматися. Кpaду”,- сповідь 24-річної Олександри

“Українці недобросовісно працюють. Часто ховаються від роботи чи вдають, що щось роблять. Напарник після закінчення зміни одразу біжить до адміністратора, щоб закінчити роботу. Тих, хто гарно працює, заохочують лишитися. Наприклад, через три місяці роботи можуть подати заявку на “Карту побиту.” Вона без візи дозволяє працювати у Польщі. Мови я не знаю, але встановив на телефон перекладач. Якщо чогось не розумію, прошу поляків написати. Так поступово вчусь”, – каже Віктор.