fbpx
Політика
Місцеві вибори проходять активніше, ніж до Верховної Ради: перебіг голосування

В Україні ще тривають місцеві вибори у 144 об’єднаних територіальних громадах в 22 областях України. Дільниці працюватимуть до 20:00.

На Запоріжжі на однієї з дільниць Бердянського району вибори можуть бути визнані недійсними. Там видавали бюлетенів для голосування за кандидатів в сільську раду не за округом проживання. Спострегачі зафіксували 10 таких випадків.

Про це розповів представник “ОПОРИ” Дмитро Арабаджиєв. За його словами, якщо виявиться, що таким чином проголосувало понад 5% людей, які прийшли на дільницю, результат може бути скасовано.

Читайте також:   На Закарпатті зафіксували камеру на дільниці просто над кабіною для голосування

На Львівщині обирають шість рад об’єднаних територіальних громад. Станом на обід явка виборців в області встановила від 7 до 30% залежно від території.

Місцеві вибори активніші, ніж до Верховної Ради. І більше спостерігачів, і більше пильнують місцеві вибори. А явка більша? І явка напевно більша, бо в нас зранку вже було людей досить багато,
– зауважила голова Давидівської ДВК Орися Лаба.

Традиційно, у селах найактивніше голосують після недільної служби у церкві. В обід дільниці спорожніли, але ближче до вечора знову очікують пожвавлення.

Ми весь час голосуємо. Ми ніколи не хотіли, щоб хтось скористався нашим голосом. Це важливо для нас всіх, дуже важливо. Тому що ми зараз побачили зміни, я думаю, що і далі їх бачитимемо,
– сказала одна з виборців Любов.

За словами експертів, люди не дарма сподіваються на зміни на краще, бо створення об’єднаних територіальних громад дає зовсім інші можливості малим населеним пунктам.

За результатами 2016 року, бюджети об’єднаних громад, які об’єдналися у 2015 році, зросли в 9-10 разів. Тобто це означає, що на місцях стає більше повноважень, більше коштів і більше влади, і, відповідно, ця влада є якіснішою,
– пояснив експерт з питань децентралізації Тарас Баранецький.

На Сумщині сьогодні обирають голів та депутатів до 13 новостворених громад. До обіду проголосували майже 30% із 60 тисяч виборців. Жодних порушень поліція не зафіксувала. Натомість, спостерігачі вже помітили, як на одній із дільниць Сумського району замість двох член комісії видавала людям по чотири бюлетеня. Також у двох районах кандидати не познімали свої агітаційні листівки.

А на Закарпатті у селі Уклин Полянської об’єднаної громади спостерігачі виявили відеокамеру, закріплену просто над кабінами для таємного голосування.

Читайте також:   Сьогодні через Приватбанк зберуть РНБО

На Житомирщині на одній з дільниць у місті Коростишів виборцю дали в руки одразу чотири бюлетені, а на дільницях в двох інших селах члени комісії видавали бюлетені без паспортів.

У вінницькому селі Стрільчинці Немирівського району зафіксували роздачу коштів на підтримку одного із кандидатів. За цим фактом відкрили кримінальне провадежння.

Джерело.

facebook