fbpx

Мільярдер Річард Бренсон закликав лідерів бізнесу об’єднатись і відстояти суверенітет України

Відомий британський бізнесмен, мільярдер Річард Бренсон вважає, що лідерам бізнесу настав час об’єднатись та відстояти суверенітет України у протистоянні з РФ.

Про це Бренсон написав у своєму блозі із заголовком “Мої думки про Україну та Росію”. Зокрема він написав:

“Лідери бізнесу всього світу з великим занепокоєнням спостерігають за нарощуванням російських військ і техніки на українському кордоні. Це був тліючий конфлікт протягом багатьох років з періодичними спалахами, як-от незаконна анексія Криму Росією в 2014 році.

Але протягом останніх років ніколи ще у Європі не зіштовхувалися з загрозою повномасштабної війни, яка, подібно до багатьох інших, що мали місце раніше, не має під собою виправданих підстав. Усім нам важко стримати свою розгубленість. З якого дива, у 2022 році, одна країна влаштовує такі речі з купою танків під кордоном іншої країни?

Я провів більшу частину свого дорослого життя, виступаючи проти того, що я вважав несправедливими війнами нашого часу…

…35 років потому я долучився до мільйонів людей з різних країн, які вийшли на вулиці з протестами проти війни в Іраку, що стало нахабним та бездумним рішенням, яке дестабілізувало ситуацію на Близькому Сході та розхитало безпеку в усьому світі.

Вісім років тому, коли наміри Путіна в Україні стали більш очевидними для решти світу, ми розпочали зусилля, щоб мобілізувати лідерів російського та українського бізнесу стати прихильниками мирного врегулювання між своїми країнами. Я пам’ятаю численні глибокі зустрічі та дзвінки з лідерами та експертами в політиці та бізнесі, і ми набагато краще розуміли динаміку влади, що підігріває цей конфлікт. Ми також швидко дізналися, що жоден з наших російських контактів, хоча приватно виступав проти російського військового втручання, не бажав підняти свій голос публічно. Ми оприлюднили заяву бізнесу, яку з радістю підписали західні та українські бізнесмени, але нам не вдалося отримати жодного підпису Росії, оскільки їхня струбованість перед репресіями з боку режиму в Москві був занадто великим.

Проте тоді і зараз ті, з ким я спілкувався, були єдині у думці, що будь-яка війна між Росією та Україною матиме руйнівні наслідки. Для початку це ще більше ізолює Росію та її президента від решти світу та зруйнує російську економіку. І, звичайно, це завдасть величезної шкоди людям, молодим і літнім, які намагаються жити в мирі по обидва боки кордону. І основний тягар агресії нестиме мирне населення.

У довготривалій перспективі такі дії не можуть принести перемоги Путіну. Хоча, здається, його мало хвилює, що світ думає про його геополітичні амбіції, його мало б хвилювати, якою буде майбутнє для його власної країни. У якийсь момент звичайні росіяни усвідомлять, що вони заслуговують на краще, особливо якщо ситуація дійде до точки, коли неминучий заколот українців, що захищають свої домівки, села та міста, повертає привид радянської невдачі в Афганістані…

Для лідерів бізнесу це момент зібратися разом і відстояти суверенітет України. Навіть якщо це має свою ціну, всі ми повинні дати чіткий сигнал, що одностороння агресія завжди неприйнятна і що світова бізнес-спільнота підтримуватиме весь спектр санкцій проти будь-якої країни, яка прагне порушити суверенітет іншої.

You cannot copy content of this page