fbpx

Мігінго – найбільш густонаселений острів у світі

Багато людей, які живуть у великих містах, скаржаться на надмірну кількість людей на вулицях. Однак у світі існують місця, де справді тісно жити.Р

Розповімо вам про остров Мігінго, який по праву вважається найбільш густонаселеним островом у світі.

Трохи історії

Острів Мігінго розташований на озері Вікторія, між Кенією та Угандою, що призвело до претензії на острів від обох держав. Поки Кенія та Уганда намагаються знайти вирішення цієї суперечки, острів живе своїм життям, називаючи себе «сенатською республікою».


Фото: Andrew Mcleish

Острів Мігінго був заселений відносно недавно, 1991 року. До цього часу вважалося, що на острові живе злий дух Калеле, який не був радий будь-яким візитам. Тоді 2 кенійські рибалки Тембо і Кібебе вирішили ризикнути і вирушити на острів, виконавши перед цим обряд вигнання злих духів.

Вигнанням духів займався місцевий старий чаклун, послуги якого рибалки мали віддати 300 кілограм риби. З того часу на острові з’явилася людина.


Фото: Jesco Denzel

Через короткий час на острові вже проживало близько 70 людей. Переважно це були кенійці та угандці. Причиною переїзду була рибна ловля, яка є в тому регіоні одним з єдиних способів заробітку. У 2009 році кількість жителів становила вже близько 140 людей, після чого Тембо та Кібебе вирішили нікого в комуну не пускати.

Фото: Andrew Mcleish

На сьогоднішній день на цьому маленькому острові проживає близько 150 людей. Всі вони живуть завдяки рибній ловлі. У вдалий день рибалка може заробити близько 200-250 доларів, чого не можуть дозволити мешканці довколишніх міст.

Суперечки за територію

Фото: Jesco Denzel

За весь час життя людей на Мігінго збройні конфлікти відбувалися 9 разів. У жодному з протистоянь не вдалося оголосити острів ні кенійським, ні угандським. Тоді було ухвалено рішення, що мешканці Мігінго зобов’язані сплачувати по 25% податків кожній із країн-претендентів.

Фото: Jesco Denzel

Крім цього, жителі сплачують 10% від доходів на утримання апарату самооборони комуни. У результаті життя залишається лише 40% від повного доходу. Однак і цього достатньо, щоб жити у рази краще, ніж мешканці інших міст цього регіону.

Інфраструктура

На території острова функціонує аптека, кілька барів, готелів.

Острів Усінго

Поруч із Мігінго розташований ще один острів – Усінго. Він безлюдний, хоча в комуні неймовірно тісно. Вважається, що на Усінго живе злий дух Тук. Також є версія, що разом із Туком тут оселився і вигнаний із Мігінго дух Калеле. Жоден чаклун у окрузі не погоджується на вигнання одразу двох могутніх духів.

Незважаючи на злих духів, на Усінго регулярно висаджуються вчені з інших країн, що вивчають озеро Вікторія. Від них тут лишилося кілька простих будівель.

Відвідувати острів може будь-хто, але перебувати на ньому дозволено не більше доби. А якщо ні, то турист ризикує бути покараний солом’яними батогами і вигнанням з острова.

You cannot copy content of this page