fbpx
Світ
Людям, які «в поті лиця свого» заробляють на «хліб насущний», потрібні свята для душі. Серед релігійних, державних, родинних є й професійні. Хто святкуватиме й кого вітатимемо цьогоріч у жовтні?

Після рутини буднів людська природа прагне свят. Крім загальнонародних, релігійних і державних, у світі прийнято святкувати родинні та професійні. Вони не мають постійних дат, бо урочистості переносяться на певний день тижня.

Людство святкує насамперед з почуття вдячності: Богові, батькові й матері, культурі, армії, борцям за волю народу, волонтерам, вчителям, лікарям, будівельникам, словом, працівникам різних професій і занять. Кого вітатимемо в жовтні 2022 року?

Душа людини, крім хліба насущного, потребує естетичної насолоди. Тому прекрасною естетичною цінністю людства є МУЗИКА. На Генеральній асамблеї Міжнародної музичної ради при ЮНЕСКО було прийнято рішення про заснування Міжнародного дня музики. Вперше цей день провели першого жовтня 1975-го року.

У кожної людини, звичайної чи знаменитої, у житті був УЧИТЕЛЬ, який навчав виховуючи і виховував навчаючи. Тому світова громадськість не оминула увагою цю професію.

На XVII Міжнародній конференції 2009 року було засновано поважне професійне свято – День соціального педагога, яке відзначається другого жовтня. Цьогоріч він співпав з Українським днем учителя, який святкують у першу неділю місяця жовтня. А як у світі вшановують представників цієї найповажанішої професії?

У США вчителів вітають на початку травня, відзначаючи цілий «Тиждень вдячності вчителям». У Лівані урочистості також тривають цілий тиждень. В Аргентині 11 вересня, День учителя, став національним святом. В Індії та Китаї цей день є подвійним святом, так як у першу чергу вшановуються Вчителі нації – філософи Конфуцій та Сарвепаллі. Вдячність учителям також особливо демонструє Канада.

А ось Японія, як то кажуть, передає куті меду. Хоч окремого Дня вчителя в них нема, але для вчителів свято кожен день: відмінили черги на квитки на всі види транспорту, існують окремі місця у метро, відкриті окремі магазини. Цікаво, чи зручно почуватиме себе скромний японський учитель через таку надмірну увагу?

Які з європейських країн підтримують традицію святкування? Чехія та Словаччина також вітають учителів, але 28 березня, в день народження одного з найвидатніших педагогів світу – Яна Амоса Коменського, на честь якого проходить конкурс «Золотий Амос», де номінантів на премію висувають самі учні.

Однією з найдавніших є професія ЛІКАРЯ, а клятва Гіппократа є першою професійною клятвою. Всесвітня організація охорони здоров’я ініціювала в перший понеділок жовтня відзначати Міжнародний день лікаря, день солідарності лікарів усього світу. Цьогоріч він припав на 3 жовтня.

В архітекторів усього світу також сьогодні професійне свято. Воно було засноване в 1985 році Міжнародним союзом архітекторів. Сама ж ця організація був створена одразу після Другої світової війни. Тоді її метою стало вирішення нагальної проблеми відновлення зруйнованих війною міст, населених пунктів і промислових підприємств – наслідків другої світової війни. Зараз в МСА налічується близько ста національних секцій та понад мільйон архітекторів. Очевидно, яка робота очікуватиме архітекторів після перемоги України.

You cannot copy content of this page