fbpx
Світ
Людство стоїть на порозі масової епідемії сліпоти

Люди проводять години перед екранами різних пристроїв, шкодячи своїм очам.
Світло, яке випромінюється, викликає необоротне пошкодження сітківки, передає ГоГетНьюс.

А це основна причина центральної сліпоти.

За словами лікарів, сучасні діти починають користуватися пристроями з екранами максимально рано. І це дуже тривожно. Вчені провели експеримент зі щурами. Вони піддали сітківку тварин впливу білого світлодіодного освітлення від планшета. Тільки в одному випадку використовувалися фільтри, а в іншому – ні. У підсумку, якщо фільтри не застосовувалися, у щурів після трьох місяців показники клітинної смерті в сітківці збільшувалися на 23%. Це загрожувало реальною втратою зору.

Плюс, збільшувалася експресія генів, пов’язаних з клітинної смертю, і ріс рівень виділення ензимів, що також провокують смерть клітин. На щастя, правильний фільтр рятував від негативних наслідків. Ще експерти вивчили вплив світла від різних гаджетів на очі дітей. Виявилося, очі дітей отримували в три рази більше світла з короткими хвилями, так як у них короткі руки і дистанція до екрану планшетів або телефонів невелика.

Крім можливих пошкоджень сітківки, через використання різних пристроїв з’являється сухість очей. Тому лікарі радять кожні 20 хвилин робити перерву. Показана проста гімнастика: потрібно відвести погляд у бік секунд на 20. Це дозволить м’язам очей розслабитися.

Читайте також: Названо найрозумніший знак зодіаку

Джерело.

facebook