fbpx

Латвія та Естонія відправлять в Україну команду саперів

Латвія відправить до України фахівців зі знешкодження боєприпасів, що не розірвалися і закликає інші країни приєднатися до цієї ініціативи. Таку інформацію оприлюднив 11 травня міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс у твіттері.

“Ми плануємо відправити до України фахівців, які знешкодили б вибухонебезпечні об’єкти на звільнених територіях. Це була б можливість швидше відновити зруйновані міста! Я запрошу інші країни приєднатися до нас у Брюсселі наступного тижня!”, – написав він.

Естонія також оголосила, що відправить в Україну вибухотехніків для допомоги з розмінуванням територій, де йшли бойові дії.

За словами радника центру розмінування Рятувального департаменту Арно Пугонена, спочатку Естонія відправить саперів на короткострокову військову місію, яка триватиме близько місяця.

“Ми відправляємо саперів, які працюють на даний момент. Безумовно, в Україну можна відправити людей, які брали участь у місії в Грузії, Африці чи Афганістані, на щастя, людей вистачає. Головне, щоб члени місії володіли російською мовою, без якої просто не можна буде виконувати роботу “, – сказав він, пише ЄП.

На жаль, Україна зараз очолює список найзамінованіших країн світу. За словами канцлер Німеччини Олафа Шольца, Україні може знадобитися близько століття для подолання наслідків війни.

Фото: скрін.

05/12/2022

You cannot copy content of this page