fbpx
Політика
“Крим можуть звільнити сьогодні ввечері” – Джемілєв

Звільнення Криму рано чи пізно станеться. Про це сказав в інтерв’ю “Крим.Реалії” лідер кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв.

Джемілєв вважає, що головною рушійною силою у звільненні півострова буде міжнародне співтовариство.

“Те, що Крим повернуть, немає ніякого сумніву – питання в часі. Це залежить від багатьох факторів. Насамперед, від активізації міжнародної спільноти. Одна з форм – це накладення жорстких санкцій на агресора. Тому що агресія проти сусідньої країни і захоплення частини її території – це велика загроза всьому світу. Якщо усвідомлення тієї небезпеки, на яку наражається світ, прийде до державних діячів усіх країн світу, то день звільнення буде значно ближче”, – розповів Джемілєв.

Деякі фактори віддаляють звільнення Криму. Наприклад, за його словами, є країни, залежні від Росії енергетично. Деякі режими тримаються тільки за допомогою Росії.

“Назвати якісь певні терміни, напевно, ніхто не може, тим паче що Росія – це така непередбачувана країна. Тому це (звільнення Криму) може відбутися сьогодні ввечері, може – через тиждень, а може – Бог знає коли. Росія – величезна країна, напевно, у неї ще є якийсь ресурс, щоб протриматися (в режимі санкцій). У кінцевому рахунку, окуповані території звільнять. У цьому в нас немає сумнівів”, – додав Джемілєв.

Читайте також: В окупованому Криму заборонили свистіти і співати вночі

Повернення Криму до складу України хочуть 86% українців. Про це сказала радник міністра інформаційної політики Юлія Каздобіна під час презентації результатів дослідження в “Укрінформі”. “86 відсотків українців сказали, що вони особисто хотіли б, щоб Крим повернувся до складу України. Вони пам’ятають про Крим, вони про нього не забули. 55 відсотків опитаних цікавляться питаннями, пов’язаними з окупацією Криму”, – розповіла радник міністра Каздобіна.