fbpx
Політика
Крок до створення нового органу, який керуватиме судами, зробила Верховна Рада

Верховна Рада підтримала президентський законопроект про Вищу раду правосуддя. За ухвалення законопроекту за основу проголосували 232 депутати за мінімально необхідних 226. Парламентський комітет з питань правової політики рекомендував Верховній Раді підтримати президентський законопроект «Про Вищу раду правосуддя», проте, у комітеті вважають, до другого читання документ потребуватиме доопрацювання деяких норм. У вересні президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект про Вищу раду правосуддя. Документ врегульовує нові для України процедури призначення, переведення, звільнення суддів, притягнення їх для дисциплінарної відповідальності.

Відповідно до запропонованих змін, до складу Вищої ради правосуддя входить 21 особа. Десять – обирає з’їзд суддів України з числа суддів чи суддів у відставці, двох – призначає президент України, двох – обирає Верховна Рада, по два члени обирають з’їзд адвокатів України, всеукраїнська конференція прокурорів, з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ. Голова Верховного суду входить до складу ВРП за посадою.

Вища рада правосуддя, серед іншого, ухвалює рішення про призначення, звільнення, переведення суддів, надає згоду на затримання судді чи утримання його під вартою чи арештом, ухвалює рішення про тимчасове відсторонення судді, притягнення судді до дисциплінарної відповідальності. Раніше згоду на затримання судді, звільняла суддів Верховна Рада. У червні Верховна Рада внесла зміни до Конституції України у частині правосуддя, які передбачають створення Вищої ради правосуддя. Ці зміни набули чинності 30 вересня.

Читайте також: Порошенко про декларації: тепер, голуби сизі, поясніть, де взяли гроші

Джерело.