fbpx
Саморозвиток
Як не осоромитися в різних країнах світу: мандрівникам на замітку

Найчастіше те, що добре для нас із вами, може бути неправильно розцінено мешканцями інших держав.

І якщо ви збираєтеся провести свою відпустку за кордоном, то спочатку вивчіть хоча б елементарні правила поведінки в тій країні, куди ви збираєтеся. В іншому випадку можна не тільки потрапити в халепу, але й нарватися на великі неприємності.

Греція
Здавалося б, що такого забороняючого могли придумати доброзичливі греки, які прагнуть зробити так, щоб відпочинок вам запам’ятався надовго. Однак навіть у цій сонячній країні є певні правила, порушення яких не обіцяють вам нічого доброго.

Так, наприклад, тут не прийнято відчайдушно жестикулювати (як у тій же Італії) і вже зовсім моветон вважається вказувати долонею на кого-небудь. Такий жест може розцінюватися як образу з наступним з’ясуванням відносин.

Франція
Французи теж відзначилися оригінальністю. Наприклад, багато хто з них навмисне вдає, що не розуміє англійську (або будь-яку іншу) мову і чекає, поки ви спробуєте сказати те саме на їх рідній мові.

Тому, якщо ви плануєте поїздку до цієї країни, то заздалегідь вивчіть кілька базових фраз (а заодно і кілька компліментів), щоб продемонструвати свою люб’язність і досягти бажаного від місцевих жителів.

Італія
Пристрасні італійці теж не такі прості, як здається на перший погляд. У цій країні теж слід дотримуватись певних правил, якщо, звичайно, ви не хочете, щоб ваш відпочинок був безнадійно зіпсований.

Наприклад, на вас чекає штраф у 150 євро за перебування на муніципальному пляжі з 1:00 ночі до 5:00 ранку, 1000 євро за зайняте, але не використане (ви кинули свій капелюшок або парасольку на пляжі рано вранці, пішли у своїх справах і повернулися тільки ввечері) місце на пляжі, 200 євро за куріння у громадському місці, 10 тисяч євро за придбання підробок та контрафактних товарів.

Крім того, тут прийнято звертатися до співрозмовника на «ти», обіймати його під час розмови або тримати за руку, цілувати на знак вітання чи прощання навіть незнайомців і не залишати чайових у ресторанах (зазвичай вони вже включені в загальний рахунок).

ОАЕ
Закони в Арабських Еміратах дуже суворі, тому заздалегідь дізнайтесь про всі нюанси, щоб не нарватися на неприємності в цій країні. Наприклад, за вживання алкоголю (крім призначених для цього місць, барів при готелях або нічних клубах) вам може загрожувати штраф.

Знаходження в громадському місці в нетверезому вигляді, в неналежному одязі (або зовсім без нього) в громадському місці та на пляжах, прояв любові та ніжності до свого партнера прилюдне, фотографування місцевих жителів (особливо жінок), вживання певних ліків та заборонених речовин, куріння у недозволеному місці або куріння електронних сигарет, лайка і агресивні жести теж може додати вам чимало проблем, тому постарайтеся дотримуватися цих правил.

Австрія
Якщо ви не хочете нарватися на розбирання з правоохоронними органами в цій країні, то просто запам’ятайте, що тут заборонено будь-яку образу честі та гідності людини.

Португалія
У цій країні не прийнято позіхати та потягуватися у громадських місцях. Крім того, не варто обговорювати прилюдно свої проблеми (особливо ті, що стосуються вашої родини та дітей), порівнювати португальців з іспанцями (вони образяться), ловити та продавати мідій та інших молюсків, залишати цінні речі на пляжі або на вулиці, використовувати звуковий сигнал у населених пунктах тощо.

Великобританія
Що стосується манірної Великобританії, то в цій країні, наприклад, піднімання брів розцінюватиметься як вкрай скептичне ставлення до співрозмовника (тому слідкуйте за своєю мімікою та жестикуляцією, про всяк випадок).

Плескати один одного по плечу на знак вітання, цілувати руку дамі, палко виражати свої емоції, піднімати вгору два пальці (вказівний і середній), знаком «V», палити в громадських місцях (у тому числі ресторанах та пабах), скандалити і намагатися обійти чергу тут теж вважається непристойним і навіть образливим.

Нідерланди
Дисципліна тут понад усе!

Тому, якщо ви не хочете нажити собі неприємностей, постарайтеся її не порушувати. Наприклад, ходити строго по відведених для цього доріжках, не заходячи на зону, призначену для велосипедистів або автомобілів.

Швеція
Це тільки здається, що у Швеції кожна людина може вільно робити, те, що їй заманеться. Насправді, тут необхідно поважати (і дотримуватись) особистий простір, не підходити надто близько до співрозмовника під час розмови, не притискатися до людей у громадському транспорті та не стояти впритул до малознайомих людей.

Данія
У цій скандинавській країні, наприклад, можна не платити в ресторані за обід, якщо, на вашу думку, страва була не ситною, і ви не наїлися.

Крім того, у Данії всі автомобілісти повинні їздити з увімкненими фарами, інакше можна нарватися на штраф у $100. Їсти бутерброди тут слід виключно за допомогою вилки та ножа, інакше ви образите данців. Розмовляти під час їжі також вважається поганим тоном, тому дочекайтеся закінчення трапези і лише потім запитуйте співрозмовника. Викидати пластикові пляшки, спізнюватися на зустріч, цілуватися прилюдно, курити в громадських місцях, купувати контрафактний товар, використовувати шифрувальні програми або плакати з відкритими очима тут теж заборонено.

Індія
Тим, хто збирається відвідати цю країну, буде корисно дізнатися, що небажання чи невміння торгуватися тут буде розцінено як образу. Тому, якщо ви хочете висловити повагу до продавця та продемонструвати свою доброзичливість, то торгуйтеся, навіть якщо в цьому немає особливої потреби. Крім того, не варто намагатися потрапити до храму, куди доступ іноземцям заборонено, торкатися незнайомих людей, особливо дітей, або фотографувати оточуючих без їхньої згоди теж вважається неприпустимим. Купувати та вживати заборонені речовини в цій країні не варто, якщо, звичайно, ви не хочете мати проблем із поліцією.

Японія
У Японії теж панують свої закони, які потрібно виконувати, щоб зберегти свої нерви і не зіпсувати відпустку. Так, наприклад, залишати чайові тут не належить, це вважається образливим.

Крім того, тут не варто входити до будинку у взутті (її обов’язково варто знімати), не залазити у ванну, якщо перед цим ви не очистили своє тіло (звучить комічно, але японці сприймають ванні процедури не як спосіб очиститися, а як медитацію та релаксацію), не пити і не перекушувати на ходу, не заправляти рис соєвим соусом, не наливати собі напої самостійно, не розмовляти по телефону в громадських місцях (або зробити це максимально тихо, щоб не заважати оточуючим), не торкатися людей і не виявляти своїх почуттів на публіці, не смітити та не використовувати заборонені речовини.

You cannot copy content of this page