fbpx

Кому найбільше довіряють українці сьогодні: актуальне соцопитування

Згідно з останнім всеукраїнським соцопитуванням Київського міжнародного інституту соціології українці найбільше довіряють армії, волонтерам, та Церкві. При цьому, порівняно з груднем 2020 року простежується зростання довіри до Збройних сил України.

Армії довіряють загалом 72% українців. Порівняно з груднем 2020 року частка тих, хто довіряє, зросла на 6 процентних пункти, а баланс довіри-недовіри – на 8 процентних пунктів. Також порівняно з груднем 2020 року у всіх регіонах простежується тенденція до зростання довіри до армії.

Більшість опитаних довіряють волонтерам (68%, баланс – +57%) і звичайним людям у своєму населеному пункті (63%, баланс – +51%), а Церкві довіряють 51% при балансі +27%.

У випадку волонтерів і Церкви показники не змінилися порівняно з 2020 роком.

У регіональному вимірі довіра звичайним людям приблизно однакова в різних регіонах. У випадку волонтерів є тенденція до зниження довіри із Заходу на Схід (з 75% до 60%). Щодо Церкви, то на тлі інших регіонів виділяється Захід, де 67% довіряють Церкві проти 41-47% в інших регіонах.

Також позитивний баланс довіри-недовіри також мають громадські організації – загалом їм довіряють 39% респондентів, а баланс становить +18% (без значущих зміни порівняно з 2020 роком).

Натомість, згідно з опитуванням, українці не довіряють інституціям центральної влади (президенту, парламенту, уряду), правоохоронним органам (національна поліція, патрульна поліція, СБУ), ЗМІ (як українським, так і російським).

Дещо краща ситуація у випадку правоохоронних органів: 30-35% довіряють Патрульній поліції, СБУ і Національні поліції. Баланс довіри коливається від -2% у випадку Патрульної поліції до -14% у випадку Національної поліції. Хоча частка тих, хто довіряє цим інституціям не змінилася порівняно з груднем 2020 року, але баланс у всіх трьох випадках став дещо кращим. Значних регіональних відмінностей у довірі правоохоронних органів немає.

Українським ЗМІ довіряють 32% респондентів, а баланс довіри-недовіри становить -7%. Порівняно з груднем 2020 року простежується покращення балансу довіри-недовіри. Дещо менше довіряють українським ЗМІ на Сході.

Нагадаємо, що опитування громадської думки “Омнібус” проводили методом телефонних інтерв’ю упродовж 3-11 грудня 2021 року. Опитано 2000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України.

За матеріалами Київського міжнародного інституту соціології

You cannot copy content of this page