fbpx
Світ
Коли мені виповнилося двадцять п’ять років, випадковий попутник в поїзді поцікавився: чи доводилося починати життя з нуля? Я тоді розсміялася і зухвало знизала худорлявим плечем. Навіщо? Мені подобається моє життя, і я не збираюся в ньому щось міняти. Він кивнув, збудував з рафінаду вежу і розповів, що вже тричі піднімався на вершину і тричі скочувався вниз

Зізнаюся чесно, подумала, що він або невдаха, або не вміє жити, і наївно вирішила, що зі мною нічого подібного не трапиться.

Помилялася. «Все з початку» було після розлучення, нового заміжжя і відходу з посади менеджера з підбору персоналу в літературний «запій». Саме тоді в хвилини душевного дискомфорту стала читати історії тих, хто змінили своє життя після сорока. Біографії Уолта Діснея, Доктора Сьюзі і Стівена Спілберга.

Особливо вразила історія Віри Ванг – дизайнера весільних суконь. В юності дівчина професійно займалася фігурним катанням, але її не взяли в американську олімпійську збірну, і лід під ногами став плавитися. Фігуристка зняла ковзани, викинула тренувальну толстовку і відправилася вивчати історію мистецтв в Париж. Жила на розкладному дивані і намагалася усвідомити міську недбалість. Далі перейшла в журнал «VОGUЕ» і п’ятнадцять років обіймала посаду старшого редактора. Спробувала себе в дизайні хусток, ремінців і сумок, але незабаром зрозуміла, що це не її і зайнялася весільними нарядами. Вірі на той момент виповнилося сорок і починати нове виявилося не дуже некомфортно. Адже потрібно було зробити повний розворот, заявити про себе і зламати уявлення про вінчальну моду. Прибрати кілометри фати і фатину. Ввести колір ситцевої троянди, незрілого кизилу, чайного дерева і абрикосового вина. Лимонну тінь і банановий сорбе. Колір павутини, диму, персикового пуху. Привчити дпанянок до шовкового мережива і сатин-Дюшесу. Вона впоралася, і в її багатошарових сукнях йдуть під вінець багато зірок кіно.

Олександр Палієнко стверджує, що не варто триматися за минуле. Це зробить нас вільними і вічними. Не вийшло – відпусти і почни знову, але вже з іншої ноти. Занадто жирний обід – встань з-за столу. Не зростається шлюб – поверни собі дівоче прізвище. Неможливо вийти заміж – пора пожити наодинці без нав’язливого пошуку і склеювання там, де не бере навіть найпотужніший суперклей. Не приносить задоволення робота бухгалтера, прийшов час зайнятися ляльками Сластьона.

Гоген почав малювати в тридцять чотири. До цього він служив біржовим маклером. Чарльз Буковскі видав свою книгу в сорок дев’ять. Перша персональна виставка Поля Сезанна відбулася, коли тому виповнилося п’ятдесят шість років. Амансіо Ортега, власник Zara, до тридцяти семи років працював помічником в магазині. Харрісон Форд довгий час був теслею. Мій свекор в пенсійному віці почав активно займатися великим тенісом. Зараз йому за сімдесят, але він досі займає призові місця.

Ми жили на цій землі не один раз. Вчилися ходити, вимовляти звук «р», тримати ложку і шнурувати черевики. Нескінченну кількість разів втрачали, губилися, народжували, народжувалися, ставали на коліна і піднімалися з колін. Тому зовсім не страшно почати з початку, набагато страшніше так нічого і не почати.

Автор: Iryna Ноvorukha.

Фото ілюстративне.