fbpx

Казахстан транспортуватиме вантажі та нафту до Європи через Азербайджан. Країни створять транскаспійський транспортний маршрут

Казахстан має намір транспортувати вантажі та нафту до Європи через Азербайджан. Країни обговорили можливість створення СП для розвитку міжнародного Транскаспійського транспортного маршруту, повідомляє Forbes з посиланням на vlast.kz.

9 березня делегація Казахстану на чолі з головою правління компанії «Самрук-Казина» Алмасадамом Саткалієвим зустрілися в Баку з урядовцями та головами великих компаній Азербайджану для обговорення створення СП для розвитку Транскаспійського транспортного маршруту, пише видання.

Сторони відзначили потенціал співпраці у сфері транспортування нафти через Азербайджан та обговорили уніфікацію транспортних тарифів коридором, синхронізацію митних процедур для збільшення обсягів вантажоперевезень міжнародними транспортними коридорами, що проходять через країни.

За підсумками зустрічі було підписано протокол про створення СП та здійснення транспортно-логістичної діяльності між АТ «Самрук-Азина» та Міністерством цифрового розвитку та транспорту Азербайджану.

Казахстанський бізнес підіймає питання про вихід з ЄврАзЕСу. 2 березня казахський підприємець, співвласник компанії Kusto Group Канат Копбаєв звернувся до бізнес-спільноти, уряду та глави держави, попросивши про допомогу через припинення багатьма іноземними компанями прийому казахстанських вантажів через війну РФ з Україною. Близько 90% вантажів Казахстан транспортував через РФ.

Фото ілюстративне.

You cannot copy content of this page