fbpx
Світ
Канада розслідує походження таємничого дзижчання у Арктиці

Канадські військові взялися за розслідування походження таємничого дзижчання із морських глибин у віддаленому регіоні Арктики, повідомила місцева влада ВВС.

Про дивний звук повідомило місцеве населення. За його словами, звук відлякував із цього місця тварин упродовж кількох місяців.

Військові провели серію досліджень із застосуванням різних сенсорів у морі, проте поки що не змогли знайти причину “акустичних аномалій”.

“Команда не виявила жодних контактів на поверхні чи під поверхнею, – заявили військові. – Єдине, що виявила команда, – дві зграї китів і шістьох моржів у районі дослідження”.

Речник департаменту національної безпеки у Оттаві заявив, що походження дзижчання – яке, як стверджують місцеві, чутно навіть через корпуси човнів,- залишається таємницею.

Звук, який описують також як деяке “гудіння”, було чути впродовж всього літа у районі протоки Ф’юрі-енд-Хекла, за 120 км на північний захід від ескімоського поселення Іглулік, повідомляє CBC.

Протока Ф’юрі-енд-Хекла – вузький канал, що омиває Нунавут – найбільший і найменш населений регіон Канади, який межує з Гренландією.

“Це один з головних мисливських районів влітку і взимку, бо це місцевість із відкритою водою, оточена кригою, багата на морських ссавців, – пояснив CBC член законодавчих зборів Канади Пол Куасса. – А цього разу, цього літа, їх там майже не було. І це було підозріло”.

Інший член законодавчих зборів заявив CBC, що цей регіон – шлях міграції для гренландських китів і різних видів тюленів. “Але цього літа їх там не було”, – сказав парламентар.

Канадська преса знаходить кілька версій пояснень походження таємничого звуку. За першою з них, це звук гідролокаційного дослідження, яке проводить місцева гірничодобувна компанія. Ще за іншою версією, звук навмисне генерують активісти Greenpeace, аби відлякати дичину від місць полювання. За третьою версією, звук спричинюють військові підводні човни.

Водночас місцеві гірничодобувні компанії наполягають, що не працюють у цьому районі, а Greenpeace заперечив свою причетність до таємничого дзижчання. Військові також кажуть, що, за їхніми даними, у цьому районі немає підводних човнів – ані канадських, ані іноземних.

“Походження дзижчання залишається оповите таємницею”, – заявив речник військових.

Читайте також: Науковці розповіли, чому не варто надто хвилюватися за здоров’я

Джерело.