fbpx
Світ
Йому був 61 рік. Деякі глядачі йому співчували, а деякі сміялися з нього, оскільки він навіть не зміг правильно стартувати

Деякі глядачі йому співчували, а деякі сміялися з нього, оскільки він навіть не зміг правильно стартувати. Багато хто переживав за здоров’я літнього чоловіка і молився за нього, щоби він зміг витримати цей довгий шлях.

Щороку у Австралії відбувається великий супермарафон, у якому беруть участь молоді легкоатлети. Дистанція марафону від Сіднея до Мельбурна складає 875 кілометрів. Атлети біжать до фінішу понад п’ять днів.

У забігу беруть участь молоді атлети не старші за тридцять. Вони спонсоруються відомими спортивними брендами, які надають бігунам спеціальну форму та кросівки.

У 1983-му році багато хто був здивований, коли в день забігу на старті з’явився 61-річний фермер Кліфф Янг.

Спочатку всі думали, що чоловік прийшов подивитися на старт забігу, бо був одягнений не як усі спортсмени: у робочий комбінезон та калоші поверх черевиків. Але коли Кліфф підійшов до столу, щоб отримати номер учасника забігу, всі зрозуміли, що він має намір бігти з усіма.

Коли Кліфф отримав свій номер “64” і став на лінії з іншими атлетами, то знімальна група, яка робила репортаж з місця старту, вирішила взяти у чоловіка невелике інтерв’ю. На Кліффа навели камеру та запитали:

– Вітаємо! Хто ви і що тут робите?

– Мене звати Кліфф Янг. Ми розводимо овець на великому пасовищі неподалік Мельбурна.

– Ви справді будете брати участь у цьому забігу?

– Так.

– А ви маєте спонсора?

– Ні.

– Тоді ви не зможете добігти.

– Та ні, я зможу. Я виріс на фермі, де ми довгий час не могли дозволити собі машину, трактор чи навіть коней. Лише чотири роки тому я купив авто. Коли насувався шторм, то я виходив заганяти овець. Ми мали дві тисячі овець. Іноді я ловив овець по два-три дні, це було непросто, але мені завжди це вдавалося. Я думаю, що можу брати участь у марафоні, адже він триває лише п’ять днів, тоді, як я бігаю за вівцями по три дні.

Коли забіг розпочався, професіонали одразу ж обігнали Кліффа і він залишився далеко позаду.

Деякі глядачі йому співчували, а деякі сміялися з нього, оскільки він навіть не зміг правильно стартувати. По телевізору люди спостерігали за Кліффом, багато хто переживав і молився за нього, щоб він витримав цей довгий шлях.

Наступного ранку після старту люди дізналися, що Кліфф не спав, а продовжував бігти всю ніч. Всі спортсмени за правилами забігу робили щодоби шестигодинну перерву на сон. Але Кліфф Янг не знав, що це можливо – і біг без зупинки.

Щоночі він наближався до лідерів забігу, а в останню ніч Кліфф обійшов усіх атлетів. На ранок останнього дня він був попереду всіх і переміг.

Кліфф не лише переміг супермарафон у 61-річному віці, а й став національним героєм Австралії. Чоловік подолав 875 кілометрів за 5 днів, 15 годин та 4 хвилини.

Австралійців настільки зворушила історія Кліффа, що на згадку про марафон вони спорудили меморіал у формі гумового чобота. Сьогодні це нагадування про те, що ніколи не можна здаватися.