fbpx

Йдете до магазину – не забудьте торбинку. Від сьогодні в Україні одноразові пластикові пакети стануть платними

Українцям пропонують повністю відмовитися від пластикових пакетів, які завдають шкоди довкіллю. На адаптацію до життя без поліетилену у українців є 3 місяці.

З 10 грудня в Україні пластикові пакети стануть платними у магазинах, супермаркетах, аптеках, тощо. За один пакет-маєчку покупцям прийдеться заплатити 2-3 гривні. А уже з 10 березня 2022 року пластикові пакети будуть повністю заборонені.

Винятком стануть лише біорозкладні пакети, вони розкладаються за участю мікроорганізмів на елементи природного походження. На них буде спеціальне маркування. Також поки що дозволені надтонкі пакети (до 225х345х450 мм) для свіжої риби, м’яса, сипких продуктів і льоду. Але до 1 січня 2023 року їх також повністю заборонять, поки продавці не придумають альтернативу.

За умови безкоштовного розповсюдження поліетиленових пакетів власників торгових точок каратимуть штрафами від 1700 до 3400 гривень. Якщо правопорушення зафіксують повторно, штраф збільшиться до 3400-8500 гривень.

Основна мета заборони на пластикові пакети – покращити стан навколишнього середовища, зменшивши їх використання. Так як один пакет розкладається у природі понад 100 років.

You cannot copy content of this page