fbpx
Політика
Історія з ліквідацією Вінницького тубдиспансеру – корупційна схема заради привласнення землі, – Добродомов

Землі Вінницького обласного протитуберкульозного тубдиспансеру №2 намагались привласнити. Тільки цим можна пояснити усі перипетії, пов’язані з ліквідацією закладу та подальшим скасуванням цього рішення.

Про це 27 жовтня під час брифінгу у Вінниці заявив лідер «Народного контролю»,  народний депутат Дмитро Добродомов, – повідомляє Vlasno.info.

«Диспансер ліквідовують у місті, в якому офіційно вдвічі збільшилась кількість хворих на туберкульоз, а на обліку перебуває 125 хворих з відкритою формою цієї хвороби. Виникає питання: для чого це все робилось? Навіть поверхневий аналіз, а я під час минулого приїзду до Вінниці відвідував тубдиспансер, показує, що мова йде про банальне відбирання території у парковій зоні. Вся ця схема реалізовувалось заради цього», – наголосив народний депутат.

За словами Добродомова, у випадку з тубдиспансером відбулося нехтування низкою законодавчих нормам, а також – висновками комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я. Адже позиція Комітету була доведена до керівництва області у листі. Однак голова облдержадміністрації до неї не прислухався.

«Зараз завдяки активній позиції обласного осередку партії обласна рада дала задню. Наша мета дуже проста – повернути все на свої місця. Адже ваш тубдиспансер обслуговує сьогодні понад шість тисяч людей. Знищувати такий заклад в центрі України, це, як на мене абсолютно цинічний підхід», – сказав Добродомов.

Юрист вінницького обласного осередку партії «Народний контроль» Олексій Мусіровський зазначив, що наразі через те що вінницька облдержадміністрація має намір скасувати рішення облради про ліквідацію тубдиспансеру, виникла правова колізія.

«Наразі виникла ситуація, яку не можуть пояснити ні Вінницька обласна, ні міська ради. З майна тубдиспансеру міській раді передали будівлю, а обласному закладу «Фтизіатрія» – обладнання: флюрографи, автомобілі, реактиви. Хоча міська клінічна лікарня №1 наразі користується усім майном без погодження обох рад», – розповів Мусіровський.

Окрім того, юрист запевнив, що на момент перетворення тубдиспансеру у фтизіатричне відділення міської клінічної лікарні №1 Вінницька міська рада не прийняла низки рішень, завдяки яким таке перетворення могло б відбутися. Всі ці рішення міська рада прийняла лише 30 вересня цього року, що є грубим порушенням.

«Навіщо було вчиняти такі складні дії з ліквідацією, внесенням змін до реєстру. Навіщо витрачати стільки бюджетних коштів, іти всупереч висновкам Комітету Верховної Ради, Міністерства, для того, щоб зараз прийти до впевненого переконання, що вони неправі, коли можна було просто змінити стрічку бюджетних призначень, або реорганізувати і визначити наступника?», – поставив питання юрист.

Таким чином, за словами Олексія Мусіровського, намагання обласної влади зараз нібито повернути все на свої місця – чистий популізм. Він скерований на те, щоб наразі не було предмету спору у суді, адже юрист позивається до облради і вже протягом двох місяців вимагає у суді скасувати те ж саме рішення.

«Влада йде на випередження. Як визнавати протиправним рішення, якщо його вже не буде? Але я буду наполягати на достроковому припиненні повноважень вінницької обласної ради. В кримінальному кодексі передбачена кримінальна відповідальність за незаконне скорочення існуючої мережі лікувальних закладів», – зазначив юрист.

Лідери партії наголосили, що боротимуться за збереження лікувального закладу до кінця.

Нагадаємо, навесні цього року розгорівся скандал з приводу рішення Департаменту охорони здоров’я ліквідувати обласний протиберкульозний диспансер №2. У липні під час пленарного засідання депутати облради проголосували за ліквідацію тубдиспансеру. Долю закладу вирішив один голос.  Після цього юрист Олексій Мусіровський подав позов до суду щодо скасування відповідного рішення депутатів облради Через усі перипетії обласна влада вирішила відмовитись від ліквідації тубдиспансеру.

Читайте також:  Компромат на “сірого кардинала” Путіна: з’явилася нова гучна деталь

Джерело.

facebook