fbpx
Світ
Хто така Тереза Мей – майбутній прем’єр Британії

Вже 13 липня Велика Британія може отримати нового прем’єр-міністра. Чинний голова кабінету Девід Кемерон складе повноваження.

Вже до вечора він обіцяє країні нового прем’єра – головну полісвумен країни Терезу Мей. Після того як її головна конкурентка Андреа Лідсом заявила, що покидає перегони, Мей залишилась єдиним кандидатом на пост глави уряду.

Тереза Мей стала фаворитом у прем’єрських перегонах практично одразу після оголошення Кемероном про відставку. Втім змагатись їй таки було з ким. Її суперниками стали і колоритний екс-мер Лондона Борис Джонсон, і міністр Юстиції Майкл Гоув, і колишній лідер торі Дункан Сміт. Та всі вони у підсумку добровільно зійшли із дистанції. Останньою змагання покинула заступник міністра енергетики Андреа Лідсом.

Читайте також:ВЕЛИКОБРИТАНІЯ ВИХОДИТЬ З ЄВРОСОЮЗУ: ОФІЦІЙНІ РЕЗУЛЬТАТИ РЕФЕРЕНДУМУ

Терезі Мей 59. 17 років вона присвятила парламету. Останні 6 років незмінно очолює Міністерство внутрішніх справ. Мей закінчила Оксфорд, одружена, дітей не має. Так само як і Девід Кемерон була противницею виходу із ЄС. Та не зважаючи на це обіцяє виконати волю народу.

Сильною стороною Мей вважають її досвід роботи в МВС. Вона очолювала відомство довше, ніж будь-хто в історії Британії. Попри жорсткий характер здобула репутацію відмінного перемовника. Британці сподіваються, що саме ця риса дозволить Мей виторгувати кращі умови в ЄС та врешті забезпечить країні стабільність.

Сама ж Мей обіцяє, що найбільше уваги приділятиме інтересам простих людей.

Досі єдиною жінкою на чолі британського уряду була Маргарет Тэтчер. Тереза Мей має усі шанси отримати звання нової Залізної леді. Адже в обох схожий характер та стиль управління. Втім сама Мей запевняє, що не збирається наслідувати легенду, а ітиме власним політичним шляхом.

Нагадаємо, чинний прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон заявив, що до вечора 13 липня Мей змінить його на цій посаді.

24 червня стали відомі офіційні результати референдуму щодо виходу Великобританії з ЄС. 51,9% британців проголосували “за”. Після цього Кемерон заявив, що піде у відставку.

Джерело.

Реклама