fbpx
Політика
Хто така Надія Савченко: шлях сходження від льотчиці до політика

Надія Савченко вийшла з партії “Батьківщина”, що сьогодні підтвердили її однопартійці. За їхніми словами, депутатка полишила лави політсили ще кілька тижнів тому, однак, ні представники партії, ні сама Савченко не розголошували цей факт. Які ж амбіції має Надія Савченко і чиї думки озвучує?

Про цю жінку Україна дізналася в липні 2014 року. Тоді ще нікому невідомого штурмана вертольота, офіцера Збройних Сил Надію Савченко взяли у полон терористи. За лічені дні Савченко стала народним героєм.

Її звинуватили у вбивстві російських журналістів та незаконно перевезли у Росію. Там проти неї завели кримінальну справу і кинули у СІЗО.

Савченко висловили підтримку політики та культурні діячі. Політув’язненій листи писали навіть діти. Чи не кожного тижня на її підтримку влаштовували мітинги та акції. Пізніше вона очолила виборчий список “Батьківщини”, а Порошенко присвоїв Надії Савченко найвищу державну нагороду – звання Героя України.

Читайте також: Савченко розповіла подробиці переговорів з бойовиками (відео)

Далі відбувались тривалі судові процеси, сухі голодування і суровий вирок – 22 роки позбавлення волі.

Про необхідність звільнення Савченко заговорили найвпливовіші світові політики. На Росію тиснули Обама, Меркель і Олланд. Врешті Путін помилував льотчицю. На вищому державному рівні її обміняли на російських диверсантів Єрофеєва та Александрова.

25 травня 2016 року Надія Савченко повернулася додому. Цього ж дня Порошенко вручив їй звання Героя України. А за тиждень Надія стала до роботи.

І далі пішло поїхало. Наприкінці жовтня вона здійснила візит в Москву, щоб бути присутньою на суді Миколи Карпюка та Станіслава Клиха. А напередодні Савченко підняла на вуха всю Україну. Стало відомо, що вона зустрічалась із ватажками терористичних “ДНР” та “ЛНР”.

“Мені здається, що існують механізми впливу Кремля на Савченко. Вона озвучує позицію Кремля. Як це їм вдається – невідомо. Можливо, якісь компромати, але суть в тому, що зараз Савченко озвучує позицію Кремля, і вона не прийнятна для українського суспільства”,– зауважив політичний екперт Сергій Таран.

Та Савченко запевняє, аби звільнити інших бранців, співпраця з терористами необхідна. Також вона заявила, що співпрацює з СБУ. Проте в самій СБУ слів льотчиці не підтвердили.

“Про свій намір виїхати до суміжної держави з метою зустрічі з кимось і проведення таких розмов Надія Савченко нам не повідомляла”,– прокоментував керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук.

Не чули про переговори Савченко з терористами і в партії “Батьківщина”. Про цю поїздку нардеп не повідомила. Та й взагалі, як виявилось, Надія вийшла зі складу політичної сили ще кілька тижнів тому.

“Ми з цього не робимо ніколи піару. Вона вирішила, що хоче пройти свій власний шлях. Ну це її право і це її особисте рішення. У нас нікого не тримають”,– підкреслила народний депутат від “ВО “Батьківщина” Олександра Кужель.

Поки неясно, хто ж насправді Надія Савченко – справжній патріот, яка готова говорити хоч із самим чортом, щоб звільнити українських бранців, чи все ж невидима рука Путіна. Але точно відомо одне: політичні амбіції у героя України більш ніж серйозні. Нардеп хоче мати власну політичну силу. Вона не раз наголошувала, що готова стати президентом, якщо так захоче український народ.

Читайте також: Шапка Савченко “а-ля Хмельницький” розбурхала користувачів соцмереж (фото)

Джерело.

facebook