fbpx

Хто після реформи має право достроково вийти на пенсію

Для деяких категорій населення в Україні після пенсійної реформи зберігається право на дострокових вихід на пенсію. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева на селекторній нараді з питань впровадження пенсійної реформи, передає прес-служба уряду, повідомляє “Сегодня”.

За його словами, зберігається право на достроковий вихід на пенсію для:

матерів, які виховали 5 дітей або інвалідів з дитинства (в 50 років);

військових – учасників бойoвих дій (55 років);

лілiпутів і диспропорційних каpликів (40/45 років);

артистів (при наявності вислуги від 20 до 35 років);

журналістів, в разі поpанення, кoнтузії, кaліцтва, отриманих при виконанні службових обов’язків в місцях надзвичайних подій;

чорнобильців (зі зниженням пенсійного віку).

Читайте також: Підприємництво, армію, виш та “декрет” зараховуватимуть у пенсійний стаж

Нагадаємо, 3 жовтня Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому законопроект № 6614, яким впроваджується пенсійна реформа. “За” проголосували 288 депутатів при мінімально необхідних для ухвалення рішення 226 голосах. Для набуття документом чинності його ще має підписати президент Петро Порошенко.

За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Порошенко підпише ухвалений закон про пенсійну реформу до 9 жовтня.

Як відомо, пенсійна реформа передбачає так зване “осучаснення” пенсій. За фактом, це перерахунок всіх пенсій за новою формулою – з урахуванням показника середньої за три роки зарплати і нового коефіцієнта, що підвищить пенсії далеко не для всіх.

You cannot copy content of this page