fbpx
Світ
Грузія відмовилася від закупівлі російського газу до кінця року

Віце-прем’єр і міністр енергетики Грузії Каха Каладзе заявив, що угода з “Газпромом” дає країні можливість не залежати від російського газу, оскільки отримані кошти від його транзиту до Вірменії дозволяють закуповувати газ у Азербайджану.

“До кінця поточного року весь необхідний обсяг природного газу буде отримано з Азербайджану”, – сказав Каладзе журналістам в середу, коментуючи зміни, внесені Міненрего в прогнозний баланс газу на 2017 рік.

При цьому він зазначив, що у Грузії є можливість купувати газ як у Азербайджану, так і у Ірану. “На сьогоднішній день ми вирішили повністю завантажитися азербайджанським природним газом”, – заявив міністр.

За його словами, після закінчення дворічного договору з “Газпромом” Грузія матиме більш тверді позиції, так як на той час буде побудовано газове сховище, що дасть можливість менше залежати від російського газу.

У січні-березні обсяг газу, отриманого Грузією з Росії, склав 100 млн куб. м., в тому числі в лютому було отримано 70 млн куб. м. Новий договір Грузії з “Газпром експортом” про умови транзиту газу до Вірменії передбачає перехід на грошову оплату вартості транзиту.

Компанія гарантує оплату транспортування газу через територію Грузії в 2017-2018 рр. в обсязі 2-2,2 млрд куб. м в рік, а також поставку газу в Грузію “на гнучких умовах, за ціною на $ 30 за 1000 куб. м нижче, ніж в 2016 році”, тобто за $ 185. При цьому не розголошується ціна самого транзиту, що є комерційною таємницею.

Згідно з угодою, в 2017 році “Газпром” оплатить транзит газу за змішаною системою – частково грошима і частково сировиною, а в 2018 році – тільки грошовими розрахунками.

Цього року Грузія планує отримати 2,457 млрд куб. м газу, з них поставки з Азербайджану становитимуть 2,347 млрд (95,5%).

Читайте також:  Екс-мер російського міста влаштував перегони прямісінько в торговому центрі (відео)

Джерело.