fbpx
Політика
Гройсман пообіцяв українцям безкоштовні ліки: мають з’явитися вже зовсім скоро

Починаючи з 1 квітня українці зможуть отримувати безкоштовні ліки. З бюджету на це виділили 500 мільйонів гривень і в разі необхідності додадуть іще грошей, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Як заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на відкритті сучасної реанімації у вінницькій міській лікарні, з бюджету забезпечуватимуть безкоштовні ліки від хронічних захворювань – цукрового діабету, бронхіальної астми і гіпертонічної хвороби.

Крім того, уряд не відмовиться від медичної реформи, зокрема щодо давно декларованого постулату про виділення грошей на пацієнта, а не на лікарню, як є досі. Однак із термінами реалізації цієї ініціативи поки що конкретики немає. “Сьогодні використовуються кошти, як правило, в старій системі – фінансування стін і койкомісць. Ми хочемо змінити цю ідеологію, щоб ми фінансували конкретно українського громадянина, який отримує чітку медичну послугу. Я хочу інвестувати туди, де буде якісний лікар, де буде якісне обладнання, де буде якісний стіл операційний і так далі”, – пояснив глава Кабміну.

Читайте також: У Сумах з’явилися нові підозрювані в загадкових смертях пацієнтів психлікарні (відео)

Джерело.