fbpx
Світ
ФСБ: Нємцова застрелили із саморобної зброї

Опозиційний політик Борис Нємцов був убитий із саморобної зброї, зібраного в кустарних умовах, повідомили в ФСБ Росії.

Представники відомства розповіли про зростання на нелегальному ринку попиту на вогнепальну зброю, виготовлену з так званих масогабаритних макетів та цивільної зброї, складові частини якого ідентичні бойовим аналогам.

Масогабаритні макети – це деактивована вогнепальна зброя, позбавлена можливості стріляти. Вона привертає колекціонерів і знаходиться у вільному обігу.

Використовувані злочинцями макети, як правило, мають “обмежену деактивацію”, що дозволяє відновити бойові характеристики в кустарних умовах, розповіли в ФСБ.

У повідомленні служби йдеться, що подібна зброя застосовувалося “при вчиненні тяжких та резонансних злочинів: у 2014 році – серії вбивств жителів московського регіону членами так званої банди “ГТА”, в 2015 році – вбивства громадського діяча Нємцова”.

У ФСБ також повідомили про затримання 14 торговців зброєю, що відповідали за постачання і виготовлення вогнепальної зброї, в тому числі з масогабаритних макетів. Про будь-який зв’язкок між затриманими та згаданими злочинами в відомстві не повідомили.

Читайте також: ПІДОЗРЮВАНІ В УБИВСТВІ НЄМЦОВА РОЗПОВІЛИ ПРО СВОЇ МОТИВИ І ПРО ВИНАГОРОДУ

Джерело.

Реклама