fbpx
Світ
Фіни відреагували на енергетичний шантаж росії – 80 % опитаних відмовилися б від російської енергії, незважаючи на зростання цін

Організація Greenpeace провела опитування, чи потрібно відмовитися від імпорту російської енергії для того, щоб зупинити фінансування війни в Україні, нехай навіть це призведе до підвищення цін на пальне та опалення, повідомляє служба новин YLE.

Згідно з результатами опитування, люди з вищою освітою найактивніше підтримують відмову від російських енергоносіїв. 90% високоосвічених людей, які взяли участь у опитуванні, підтримали відмову.

Респонденти з дітьми також переважно підтримують відмову від російської енергії, незважаючи на додаткові витрати. 75% сімейних людей зайняли цю позицію.

Серед безробітних відмовитись від російських енергоносіїв готові 70% опитаних.

З молоді віком 15-24 роки 22% вважають, що відмовлятися від імпорту енергії з Росії не потрібно.

Опитування провела на початку травня компанія Taloustutkimus на замовлення Greenpeace. У ньому взяли участь близько 1000 мешканців Фінляндії.

Згідно з опитуванням, 78% були б готові відмовитися від імпорту енергоносіїв із Росії, незважаючи на подальше підвищення цін.

– Наше опитування – це однозначне послання до уряду. Фінляндія може і повинна відмовитися від експорту російської енергії самостійно, не очікуючи на потенційні нові санкції з боку ЄС, – заявляє в прес-релізі експерт організації з енергетичних та кліматичних питань Оллі Тіайнен.

Фото: ілюстративне.

05/18/2022