fbpx
Світ
Фіни демонтують Леніна – НАТО ні до чого

Влада фінського Турку вирішила демонтувати з центру міста пам’ятник Володимиру Леніну. Рішення обґрунтували тим, що пам’ятник вождеві революції «викликає у городян сильні негативні реакції» після російського повномасштабного вторгнення в Україну.

Погруддя Леніна в Турку було подарунком Ленінграда наприкінці 70-х. Автором є класик ленінградської скульптури Михайло Анікушин. Зараз забитий фанерою Ілліч все ще чекає на демонтаж, незважаючи на плани влади прибрати його ще на початку травня, повідомляла місцева преса. «Поки що тільки запакували. У Турку нічого швидко не роблять», — пояснюють «Фонтанці» місцеві жителі.

Саме російське видання «Фонтанка» для своїх читачів наголошує, що «НАТО ні до чого» і дивується, чому «це відбувається незважаючи на те, що саме за Леніна, як глави російської держави, Фінляндія отримала незалежність від південного сусіда». А ще пишуть, що Ленін – «батько фінської незалежності».

Які дивовижні паралелі з Україною, яку теж, за словами путіна, придумав Ленін. Фінам пощастило отримати шанс вступити в НАТО, а Україна мусить вкотре відвойовувати самостійність.

Фото: скрін.

05/16/2022