fbpx
Світ
Ердоган розкритикував Росію і США

Турецький президент заявив, що недруги Туреччини хочуть помститися за завоювання Стамбула.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган розкритикував Росію, США і Башара Асада, заявивши, що вороги Туреччини хочуть помститися їй за завоювання Стамбула у 1453 році. Про це він заявив, виступаючи в Стамбулі на мітингу, присвяченому 563-й річниці завоювання міста османськими військами, передає агентство Anadolu.

“Недруги Туреччини хочуть помститися нам за завоювання Стамбула. Однак нікому не під силу зруйнувати нашу країну. Після завоювання Стамбула, турки розмістилися в Анатолії і Тракії і не збираються йти з цих земель”, – заявив Ердоган.

Він зазначив, що за сто років Туреччина сильно змінилася, перетворившись з правонаступника “хворої людини”, яким тоді називали Османську імперію, в одну з провідних економік світу.

Ердоган також підняв питання про війну в сусідній Сирії. За його словами, певні держави, які називають себе її союзниками, дивляться крізь пальці на “брудні ігри в Сирії” і “підтримують терористів”.

“Яке діло Росії й Ірану до Сирії? Що їм там робити? Що роблять на сирійських землях американські солдати в уніформах з емблемами терористів? Це штучно створена структура, і під приводом боротьби з нею реалізуються ігри, мета яких гранично зрозуміла. Певні сили намагаються відірвати Туреччину від Близького Сходу і Північної Африки”, – заявив Ердоган.

Турецький президент зазначив, що щоб припинити конфлікт в Сирії досить усунути президента Башара Асада, який, за його словами, співпрацює з бойовиками ІДІЛ і PYD (сирійське крило терористичної PKK).

“Якщо одна з цих трьох складових буде знищена, інші також впадуть”, – наголосив він.

Читайте також: Порошенко та Ердоган домовилися про збільшення терміну дії віз для українців у Туреччині до 90 днів.

Джерело.