fbpx

Джек Ма в Давосі: “Я не хочу померти в офісі, я хочу померти на пляжі”

Tazabek – Компанії, в яких працюють не більше тридцяти осіб, той самий малий бізнес, про який потрібно думати в першу чергу. Про це сказав засновник Alibaba Джек Ма на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, пише видання Republic.

В ході свого виступу бізнесмен розповів теорію, скориставшись якою уряди зможуть зробити світ кращим.

На його думку, технологічна революція триває п’ятдесят років. Перші двадцять років люди придумували технології, так з’явилися Google, Facebook, eBay, Alibaba. Але урядам потрібно сконцентруватися на наступних тридцяти роках, протягом яких технології почнуть змінювати світ. По-друге, потрібно приділяти увагу тим, кому зараз тридцять. «Це інтернет-покоління, і змінювати світ буде саме воно», – впевнений Ма. Третя цифра «30» – це компанії, в яких працюють не більше тридцяти осіб, той самий малий бізнес, про який потрібно думати в першу чергу.

Як повідомляє видання сам Ма не збирається все життя присвятити Alibaba, він хоче залишити компанію молодим.

Щодо своєї зустрічі з президентом США Дональдом Трампом він сказав, що це була продуктивна зустріч.

Перше питання китайському мільярдерові Джеку Ма на економічному форумі в Давосі було цілком передбачуване: всі хотіли знати, що засновник інтернет-ритейлера Alibaba обговорював на нещодавній зустрічі з обраним президентом США Дональдом Трампом.

В ході свого виступу бізнесмен розповів навіщо Alibaba прийшла до Голлівуду і в чому полягає його концепція «30-30-30», яка повинна змінити світ.

Як говориться в повідомленні, зустріч Джека Ма з Дональдом Трампом відбулася за тиждень до форуму в Давосі. Ініціатором був Трамп. Коли китайський бізнесмен вперше отримав запрошення зустрітися з обраним президентом США, то не сприйняв його всерйоз: «Я подумав: це правда чи ні? Я не був готовий до цього, я не знав, про що з ним говорити ». Але потім його попросили про зустріч ще раз, а в кінці кінців передали запрошення. Про що глава Alibaba говорив з Трампом? Про торгівлю в сільському господарстві та малому бізнесі.

«Я дивився всі новини і чув, що “про нього” говорять. Але Трамп виявився людиною широких поглядів. Він був радий почути те, що я хотів йому сказати. Тому я вважаю, що виграв від зустрічі », – сказав Ма.

Тридцять років тому, коли Ма випустився з університету, у США, за його словами, була тільки одна стратегія – віддавати все виробництво на аутсорс в Мексику, Китай і Індію. «Я думаю, це була відмінна стратегія. Американці хотіли займатися розвитком технологій і тримати всі бренди », – говорить Ма, нагадуючи, що на глобалізації американські компанії заробили мільярди доларів. Як приклад Ма розповів історію про те, як він хотів купити пейджер компанії Motorola: «Він коштував $ 250. Моя зарплата як вчителя була $ 10 в місяць. А реальна вартість цього пейджера – $ 8 за чіп ». Microsoft, IBM, Cisco і інші компанії за тридцять років заробили грошей більше, ніж чотири найбільших банки Китаю, разом узятих, міркує Ма. Але на що вони були витрачені?

«За останні тридцять років США брали участь у тринадцяти війнах, витративши $ 14,2 трлн. Гроші пішли туди. Що було б, якби частину цих грошей країна витратила на розвиток інфраструктури? Потрібно було витрачати гроші на власний народ, на освіту », – говорить мільярдер. Він згадує, що за часів його молодості США асоціювалися для нього з Ford, Boeing і іншими найбільшими компаніями-виробниками. «Але останні 10-20 років я чую тільки про Кремнієву долину і Уолл-стріт. Гроші йдуть на Уолл-стріт. І що виходить? 2008 рік », – міркує бізнесмен.

Фінансова криза, продовжує Ма, забрала близько $ 19 трлн тільки в США, знищила понад 30 млн робочих місць по всьому світу. На його думку, гроші, які приніс технологічний бум, слід було витратити на розвиток індустрії на Середньому Заході, це могло б багато чого змінити. «Це не інші країни крадуть ваші робочі місця, хлопці, це ваша стратегія. Ви не розподіляєте гроші належним чином », – заявив Ма.

За його словами, в торгову війну між США і Китаєм він не вірить.

«Так просто почати війну, але так складно і часом неможливо її закінчити. Війна в Афганістані, в Іраку. Вони закінчені? Ні. Я вірю в те, що якщо торгівля зупиниться, то світ зупиниться, він перестане комунікувати. Через торгівлю люди обмінюються культурою і цінностями. Ви можете уявити, щоб перша економіка в світі і друга вели торговельну війну? Це буде катастрофа для обох країн і для всього світу ».

Як зазначає бізнесмен, глобалізація може бути на руку малому бізнесу, але тільки її ефект треба правильно використовувати. Він міркує, що сто років тому глобалізація була в руках лише декількох королів та імператорів, тридцять років тому її рухали тисячі великих компаній.

«Що буде, якщо наступні 30 років ми зможемо підтримувати шість мільйонів транскордонних малих компаній?».

У березні 2016 року Ма виступив з ініціативою створення на базі Світової організації торгівлі платформи (EWTP), яка дозволила б малому бізнесу займатися транскордонною торгівлею. «Дуже важко бути малим бізнесом, але наша технологія дасть йому силу, – обіцяв Ма. – Ось що я хочу зробити. Одинадцятого листопада ми продали товарів на $ 7 млрд. Це не тому, що ми такі могутні. Але ми можемо зробити так, щоб нашою технологією могла скористатися кожна маленька компанія ».

Свою EWTP бізнесмен позиціонує як своєрідну альтернативу Світової організації торгівлі. За його словами, СОТ була створена для розвинених країн і великих компаній, організація не відкриває можливостей для малого бізнесу. «Ми хочемо побудувати електронну торгову площадку, яка дозволить молодим людям, малому бізнесу за допомогою смартфонів і інтернету продавати і купувати, минаючи кордони», – говорить Ма. Майданчик може стати і місцем, де бізнесмени будуть збиратися, щоб вирішувати свої питання, а вже потім звертатися за підтримкою урядів.
«СОТ цікава організація. Якщо ви зберете політиків з двохсот країн і попросите їх домовитися про щось, то це буде неможливо. Я не можу уявити, щоб вони про щось домовилися. Бізнес повинен робитися бізнесменами », – говорить Ма.

Alibaba часто порівнюють з американською Amazon. Не обійшлося без цього і в Давосі. Два гіганта електронної комерції розвивають зовсім протилежні моделі. Amazon намагається контролювати кожен крок – від закупівлі товару до доставки, Alibaba багато залишає на боці партнерів. Яка модель краще – Джека Ма або засновника Amazon Джеффа Безоса? «Я сподіваюся, що ми обидва маємо рацію. Якби в світі була тільки одна модель, це було б занадто нудно », – відповідає Ма. Він хоче, щоб з його допомогою кожен з десяти мільйонів продавців на платформі Alibaba міг змагатися, наприклад, з IBM або Microsoft.

Втім, у такій моделі є вади. Alibaba часто звинувачують в тому, що на її майданчику продається багато підроблених товарів. Джек Ма знизує плечима: Alibaba – всього лише інтернет-компанія і не може, наприклад, заарештовувати людей. Втім, за минулий рік за сприяння інтернет-гіганта в тюрмі за продаж підробок опинилися чотири сотні людей. Для пошуку фейкової продукції на сайті компанія використовує big data і машинне навчання. Потім дані про те, хто продає підробки і де вони виробляються, передаються в поліцію. Схожа система боротьби з шахрайством і в платіжній системі AliPay. Але часом буває, що підробка навіть кращої якості, ніж оригінал, розводить руками Ма. Він вважає, що цю війну неможливо виграти, але боротьбу треба продовжувати.

«Я прийшов в цей світ насолоджуватися життям»

Alibaba переглядає свою стратегію і будує довгострокові плани приблизно раз в п’ять років. І кожен раз, за ​​словами Ма, ставить на чільне місце вирішення соціальних проблем. Чим більше соціальних проблем ви вирішуєте, тим ви успішніші, впевнений він: «П’ять років тому у нас були великі суперечки з приводу планів на найближчі роки. Але які речі будуть визначальними? Зрозуміло, що це здоров’я і щастя », – говорить бізнесмен. Робити людей щасливими Ма вирішив за допомогою кіно. У 2014 році Alibaba купила велику китайську кіностудію, а в 2016 році прийшла до Голлівуду, уклавши угоду з компанією режисера Стівена Спілберга.

«Індустрія кіно робить людей щасливими. Зараз всі нещасні. Багаті нещасні, бідні нещасні », – говорить Ма. За його словами, в китайському кіно багато героїв, але всі вони в кінці фільму вмирають. В американському кіно герої ніколи не вмирають, тому він і пішов до Голлівуду:

«Якщо всі герої вмирають, то хто захоче бути героєм? У своїх фільмах я хочу, щоб герої залишалися живі »

Кінобізнес ніяк не пов’язаний з електронною комерцією. Це те, що має надихати людей. Фільмом який, надихнув свого часу самого Джека Ма, став «Форрест Гамп»: «Коли люди говорили мені, що я божевільний, дурний, роблю все не так, я згадував слова Форреста Гампа:” Іди вперед, не думай про думку інших “» . Інша мудрість з цього фільму – ніхто не заробляє на ловлі китів, всі заробляють на лові креветок. «Тому ми і підтримуємо малий бізнес», – посміхається Ма.

«Є багато речей, якими я хочу зайнятися. Наприклад, я хочу бути вчителем, хочу повернутися в школу. Світ такий прекрасний. Чому я весь час повинен бути главою Alibaba? Я прийшов в цей світ не працювати, я прийшов в цей світ насолоджуватися життям. Я не хочу померти в офісі, я хочу померти на пляжі », – пояснює бізнесмен.

Читайте також: 10 важливих кінопрем’єр 2017 року

Джерело.

You cannot copy content of this page