fbpx
Політика
Директор департаменту МЗС України нагадав Лаврову про його підпис на Будапештському меморандумі

Раніше Лавров заявив, що Росія не погрожувала Україні ядерною зброєю, тому не порушувала Будапештського меморандуму.

Міністерство закордонних справ України опублікувало знімок листа Генеральному секретареві ООН з повідомленням про укладення Будапештського меморандуму, підписаного в 1994-му році представником Росії Сергієм Лавровим, який декларує зобов’язання Росії поважати територіальну цілісність України.

Відповідний знімок виклав у Twitter директор департаменту політики та комунікацій МЗС Олексій Макєєв.

“Ніяких зобов’язань Росії за Будапештським меморандумом? Дивіться, хто просив, Радбез і Генеральна Асамблея ООН публікує його як свій документ!” – написав Макєєв.

Нагадаємо, Україна відмовилася від статусу ядерної держави, підписавши 5 грудня 1994 року Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Документ був підписаний лідерами України, США, Росії і Великобританії. Два інших учасники Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, що мали на час підписання ядерний арсенал – Франція і Китай – висловилися про аналогічні гарантії у формі відповідних заяв, не підписавшись під Меморандумом. Підписанти Меморандуму зобов’язувалися, зокрема, гарантувати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України.

lavrov

Джерело.

Реклама