fbpx
Світ
Доглядальниці в Італії отримуватимуть грошові компенсації: деталі

Відтепер домашні працівники, доглядальниці і няні зможуть отримати часткове відшкодування податку на прибутку (IRPEF) в 2014 році у розмірі до 640 євро.

Така знижка передбачена рішенням італійського уряду, прийнятим у минулому році, пише gazetaukrainska.com.

Особливості оплати податків домашніх працівників. Наймані працівники вже отримали цю компенсацію помісячно, разом із заробітною платою. Причиною такої різниці є те, що підприємства-роботодавці, як юридичні особи, “утримують” частину податків із зарплати від імені держави.

Інша ситуація у приватному секторі, де роботодавці (фізичні особи) не виконують такої податкової функції. Отже, домашні працівники, доглядальниці і няні зможуть одержати дотацію разом із відшкодуванням податків за декларацією про прибутки.

Заповнюючи бланк 730, у CAF або бухгалтера, домашні працівники декларують розмір прибутку у 2014 році, на основі квитанцій про виплату зарплати, яку роботодавці повинні видати в обов’язковому порядку, а також документація, що дозволяє знизити їх суму (наприклад квитанції медичних витрат, банківських позик, страхувань, та ін.) Після розрахунку буде з’ясовано чи має працівник право на відшкодування.

Бенефіціари. Відшкодування належить тим, хто в 2014 році отримав сукупний дохід, що перебільшує € 8000, але є меншим ніж 26000 євро. Максимальна сума відшкодування складає 640 євро (80 євро на місяць з травня по грудень 2014 року) з податку на прибуток до 24 000 євро, але падає до нуля для тих хто отримав від 24000 до 26000 євро.

Розмір відшкодування буде вирахувано із податків, які повинен буде заплатити домашній працівник. Можливий залишок буде перераховано безпосередньо на банківський рахунок або його можна буде отримати у будь-якому поштовому відділенні.

Читайте також: Пенсія та прожитковий мінімум зростуть вже невдовзі: Розенко назвав конкретну дату

Проблема тіньової економіки. “Не всі працівники знають про таку можливість, тому важливо поширити інформацію що скористатися бонусом можна лише за подачі податкової декларації – розповідає Рафаелла Maioni відповідальна Національної профспілки ACLI.

З іншого боку існує проблема тіньової економіки. “Багато працівників не мають права на бонус, тому що їх задекларований прибуток є меншим за 8000 євро, бо у робочому контракті не вказано реальний графік їх роботи”.

Джерело.