fbpx
Світ
До Польщі на автомобілі більше не поїду!

Богдан  Яременко — український дипломат і громадський діяч, поділився своїм досвідом перетину українсько-польського кордону, про це він написав  на своїй сторінці у Facebook. Далі публікуємо мовою оригіналу зі збереженням орфографії та стилістики:

“Кордон. Дякуючи старанням колег по МЗС, які сприйняли серйозно мету мого перебування в Польщі, я отримав підтримку, яка забезпечила швидке проходження українського кордону. Не було проблем і з польськими прикордонниками. А ось митники чомусь вирішили переконати мене, що проходження кордону – справа складна і відповідальна.

Авто загнали в окремий бокс на повну перевірку. Виглядає це так. Усіх пасажирів ввічливо, але категорично просять вийти з машини і залишити залу догляду авто. Усі речі з машини необхідно вийняти. Більші сумки віднести на рентген. Усі менші сумки, коробочки і тд, відкриваються, в них заглядається. Машину заганяють на підйомник.

Усі двері, багажник та капот відкрити. Вікна опустити. Всередині відкривається усе, що може відкриватися. Піднімаються сідушки на задньому сидінні (я навіть і не знав, що в моїй машині це можливо). Там де це конструктивно можливо – знімаються елементи обшивки. Запаска виймається, Машина з усіх сторін простукується, ретельно візуально оглядається.

Враховуючи мою повну безтурботність і готовність та навіть інтерес розбирати до гвинтика власну машину, співробітник митниці поступово втрачав до цього заняття інтерес і завзяття. Десь посередині процедури він вже шепотівся з колегою, який розбирав по сусідству інший бус:

– Здається, типовий випадок аби причепитися до людини…
– А що, це якийсь бізнесмен? Може наглів?
– Та ні, людина з сім”єю, спокійно себе поводить…
– Гм…

На етапі копирсання в речах митник майже з відчаєм поцікавився:

– А скільки ви везете сигарет?
– Жодної
– Жодної пачки?
– Жодної цигарки.
– Ви не курите?
– Я і не п’ю особливо, тому у нас немає і граму алкоголю теж…

Тут митник не витримав і, вже не приховуючи сміху, видав:

– Так а навіщо ви взагалі їдете до Польщі?
– На конференцію, – я зробив вигляд, що не зрозумів його іронії.
– Просто у справах, – якось зовсім спустошеним тоном резюмував мій милий митний кат і навіть допоміг мені закидати речі в машину.

Аби я чого не подумав, мене з родиною ще після виїзду з боксу хвилин 20 протримали перед якимось важливим останнім шлагбаумом, за яким була свобода і ЄС. Але і цей шлагбаум волею когось доленосного, але невидимого, зрештою відрився.

Загалом людей і машин на переході/переїзді – тьма. І я для себе зробив висновок, що поки або власники авто з прибалтійськими і польськими номерами не доконають уряд, або поки навпаки – уряд не доконає власників авто з польськими і прибалтійськими номерами, я до Польщі на автомобілі більше не поїду”, написав Богдан Яременко

Читайте також: За тризуб на багажнику – 100 злотих штрафу!

Джерело: Facebook