fbpx
Світ
Чому важливо навчитися казати “ні”?

Багатьом людям важко відмовляти іншим. У цьому немає нічого дивного, адже з дитинства нас вчили бути чуйними та ввічливими з усіма. І навіть у дорослому віці важко прямо сказати «ні». Ловіть поради, які допоможуть подолати переживання скривдити когось відмовою:

Встановіть розумні межі. Тільки ви знаєте, що ви хочете робити, а що – ні. Не треба соромитися говорити про це людям. Виявляйте спокій та твердість у позначенні своїх кордонів. Попри всі побоювання, більшість людей нормально приймають чесну та пряму відмову.

Розберіться у собі. Можливо, у дитинстві хтось із членів родини реагував на відмову образою чи не зовсім адекватною поведінкою. Це навчило вас утримуватись від прямої розмови, щоб уникнути проблем. Попрацюйте над цим аспектом.

Погляньте на ситуацію з погляду опонента. Якщо вам важко відмовити другові, подумайте, що станеться, якщо ви опинитеся на його місці. Така практика допоможе зрозуміти, що відмова – це кінець світу.

Запропонуйте альтернативу. Особливо в комунікації з людьми, які вам справді дорогі. Близьким людям відмовити найскладніше. Компроміс – чудове рішення.

Приділяйте час собі. Знайдіть час тільки для себе  і надавайте йому таке ж значення, як часу на сім’ю, друзів і роботу. Ви не менш цінні, ніж решта.

Вмієте відмовляти?