fbpx

Через Польщу до Білорусі йдуть медикаменти та продукти для окупанта: їх самотужки намагається зупинити українець

Вантажівки, наповнені товарами на білоруських та російських номерах, стоять у довгих чергах перед кордоном з Білоруссю. Цим зацікавився біженець з України 60-річний Мирослав Загорський, за словами якого вантаж має бути відправлений через Білорусь до російської армії, що атакує Україну.

Чоловік вирішив дати розголос цій справі, та почав роздавати водіям листівки, відкручувати номерні знаки вантажівок і не виключає подальших активних дій.

За словами Загорського, деякі водії відмовляються відповідати, що везуть у вантажівках, лише відповідаючи, що через війну не можуть оголошувати вміст контейнерів. Проте інші водії відповідають прямо: “переробка, продукти харчування, ліки, запчастини”, каже Мирослав.

За висновками пана Мірослава, вантаж має бути відправлений через Білорусь до російської армії, яка атакує Україну. Пан Мирослав в Україні був плодівником. Коли почалася війна, він привіз сім’ю до Польщі і хотів піти на фронт, але вирішив, що у своєму віці – без підготовки – не впорається з цим. Замість гвинтівки він озброївся листівками і ходить з ними на прикордонних переходах та стоянках для вантажівок.

“… Продукти та ліки, які ви привозите для російських солдатів – це обхід глобальних санкцій. Те, що ви робите, може лише продовжити безглузде кровопролиття. Ці товари потрібні не тим, хто вчиняє агресію, а жертвам. Не будьте співучасниками злочинів проти людства! Відвезіть свій вантаж до України! – йдеться у змісті листівок, які роздає Мирослав.

На даний момент автомобільний транзит товарів з Європи до Білорусі та Росії не підпадає під дію санкцій, що є способом уникнення санкційних обмежень.

До розгляду зазначеної проблеми урядом Польщі закликала член Люблінського самоврядування та радниця воєводських зборів Божена Лісовська.

– Сотні вантажівок, як і раніше, їдуть через Польщу до Білорусі з медикаментами та продовольством для російських солдатів. Чи бачить це уряд PiS (правляча партія Право і справедливість, – Ред.) і чи має він намір щось із цим робити?, – написала вона на своїй сторінці в Twitter.

Деякі члени парламенту Польщі також висловилися про те, щоб зупинити колону вантажівок, що прямує до Білорусі.

Так, член Громадянської коаліції Адам Слапка закликав повністю ізолювати Росію та Білорусь, щоб зупинити подібні перевезення країнам, які розпочали агресію проти України.

– Ми не можемо дозволити дрібному бізнесу того чи іншого підприємця перетворити цей санкціонований щит на решето, – сказав член парламенту від Лівого альянсу Адріан Зандберг.

На питання про закриття транзиту до Білорусі міністр закордонних справ Збігнєв Польщі Рау відповів, що йому нема чого сказати з цього питання.

– Якщо мені є що передати з цього питання, я обов’язково зроблю це, – додав він.

У цей час Мирослав Загорський не чекає на дії політиків. На автостоянках він відкручує номерні знаки у білоруських та російських вантажівок, щоб вони не могли продовжити свій шлях.

– Ми вийдемо: усі біженці, які працюють у Польщі, і ми голими руками заблокуємо ці прикордонні переходи до Білорусі. Ми зупинимо танки на сході, ми зупинимо вантажівки голими руками, – сказав Мирослав.

Фото: wiadomosci.wp.pl

You cannot copy content of this page