fbpx
Світ
Через глобальне потепління літати стане значно дискомфортніше

Спеціалісти підрахували, що через глобальне потепління, турбулентність при перельотах зросте в кілька разів. Як йдеться в матеріалі EurekAlert!, турбулентність виникає при зіткненні повітряних мас, які рухаються з різною швидкістю. А через зміну клімату такі течії стали виникати все частіше.

З 70-х років вчені ведуть супутникові спостереження, які показують, що різниця в нагріванні різних частин атмосфери зростає. Тому, на думку дослідників, випадків виникнення турбулентності значно побільшає.

“Наше нове дослідження малює найдетальнішу картину про те, як турбулентність буде реагувати на зміни клімату. Для більшості пасажирів, легка турбулентність не більше ніж прикра незручність, що знижує їх рівень комфорту. Тим не менш, навіть найбільш загартовані і часто літаючі пасажири можуть бути стурбовані перспективою збільшення сильної турбулентності на 149%”, – розповів один з авторів дослідження Пол Вільямс.

Читайте також: Несподіванка від Ryanair: літатиме з України швидше, ніж планував

До того ж, через підвищення вмісту вуглекислого газу в атмосфері, легка турбулентність виникатиме на 59% частіше, помірна – на 94%, сильна – на 149%.

Джерело.