fbpx

Блискуче. Як я отримав біометричний паспорт

Це була, напевно, найкраща послуга, яку мені надала держава за все моє життя. Пам’ятаю, як кілька років тому отримував закордонний паспорт в ВВІРі на Виноградарі. Пекло у всіх сенсах. Довго, болісно, жарко, в жахливому приміщенні, де працюють люди, які ненавидять свою роботу і взагалі все, що рухається, а в черзі годинами стоять розлючені клієнти і т.д,- пише Віталій Сич, головний редактор видання Новое Время.

На згадку про ту процедуру на першій сторінці закордонного паспорта залишилася фотографія з скуйовдженою головою, оскільки після пробіжки по сусідніх магазинах у пошуку копіювальної техніки мене заливав піт, а привести себе в порядок не було можливості. І взагалі, здається, співробітниці ВВІРу отримували задоволення від страждань відвідувачів. Схоже, вони вважали це невеликим бонусом до своєї невисокої зарплати.

Читайте також: Туреччина зробила приємний сюрприз для українських туристів

Щось схоже, хоча і в більш м’якій формі, я очікував побачити і тепер, з огляду на кількість бажаючих отримати біометричний паспорт після того, як Євросоюз запалив перед Україною зелене світло в питанні безвізового режиму.

На мій подив, все пройшло ідеально. Почалося з того, що я подзвонив на гарячу лінію в документ-сервіс Готово! Дівчина порадила мені не їхати в відділення в центрі на пл. Лесі Українки через наплив людей. І направила на Осокорки в відділення за адресою пр. Бажана 1Е. Ця будівля прямо біля метро з великою стелою KFC.

Біля входу є ресепшен, де красиві ввічливі дівчата в формі пояснюють, що і як треба робити – які потрібні документи і яка послідовність дій. Потрібні лише оригінал внутрішнього паспорта та оригінали всіх закордонних паспортів. Як і в пристойному банку, ви отримуєте талончик зі своїм номером у черзі. Очікування зайняло три хвилини.

Прийом документів зайняв не більше п’яти хвилин. Інша красива ввічлива дівчина – увага! – сама швидко зробила копії всіх документів (вона вміє користуватися офісною технікою) і направила мене на оплату. Там ще одна дівчина допомагає зробити оплату в терміналі – 1350 грн. Це ще дві хвилини. Невеликий нюанс: якщо сума зі здачею, то здача надійде на рахунок вашого мобільного телефону.

Потім мені довелося почекати фотографування хвилин 40 – усі сім кабінок були зайняті. Ви можете почекати тут же на дивані або випити кави в кафе. Табло на стіні показує приблизний час очікування для кожної людини в черзі. Наприклад, талон 243 – 32 хвилини.

Читайте також: “Безвіз” зовсім близько: що потрібно знати про перетин кордону

Треба перевірити і проаналізувати зняття відбитків пальців – найтриваліша процедура. Займає хвилин 10. Усі оригінали паспортів та квитанції вам повертають. В цілому подача зайняла у мене годину. Тепер вам потрібно лише чекати смс про готовність паспорта – як в посольстві США або якійсь Великій Британії. Паспорт повинен бути готовий протягом 5 робочих днів.

На четвертий день мені прийшла смс, яка повідомляє, що мій паспорт готовий, де я його можу забрати і коли.

Я приїхав знову ж на Бажана 1Е, почекав в черзі 5 хвилин, дівчина видала мені новий біометричний паспорт з людською фотографією і – увага – побажала мені гарного дня. Ущипніть мене. Я в Україні?

А тепер хочу, щоб так працювали суди та всі інші державні органи.

You cannot copy content of this page