fbpx
Світ
Більше 40% топ-менеджерів Росії планують покинути країну

Майже кожен шостий російський топ-менеджер планує в найближчі два роки переїхати в іншу країну, з’ясували в «Агентстві Контакт».

Ще більше топ-менеджерів – 42% – в принципі збираються емігрувати, – повідомляє РБК.

У травні 2016 року опитали 467 топ-менеджерів російських і міжнародних компаній.

З одного боку, люди, які хочуть побудувати свій бізнес особливо у високотехнологічних та інноваційних галузях, говорять про те, що за кордоном можна уникнути великої кількості перешкод, з якими пов’язаний розвиток власної справи в  країні і через  відсутність підтримки приватного бізнесу з боку влади.

Крім того, в США і Європі простіше знайти інвесторів, що діють за принципом «вкладу, щоб не пропустити щось вартісне», в той час як в Росії більше поширений підхід «не стану вкладати – раптом не вистрілить», розповідає експерт.

Інший вирішальний фактор – якість життя.

Один з топ-менеджерів, який взяв участь в опитуванні, розповів про причини рішення  швидкого переїзду.

По-перше, справа дійсно в більш стабільній законодавчій базі. «Законодавство прозоре і не так часто змінюється, як у нас. Те, що придумує наша влада, – навіть на місцях – більше шкодить бізнесу, ніж всі санкції ЄС, США і кого б то не було », – каже співрозмовник РБК.

Друга причина – більш високий ступінь соціальної захищеності, ну й особисті причини.

«Переїхати в іншу країну » згідно з результатами опитування, планують 42% респондентів.

Майже половина з них – 48% – у разі переїзду припускають працювати за наймом в іншій компанії, 31% – відкрити свій бізнес, ще 20% вважають, що можуть так само жити на кошти, виручені від здачі в оренду нерухомості в Росії (відповідаючи на це питання, можна було вибрати кілька варіантів відповіді).

Три найпопулярніші країни для можливого переїзду – США (22% ), Німеччина (17%) і Великобританія (11%).

Читайте також: БРАТА КЛІНТОНА АРЕШТУВАЛИ

Джерело.