fbpx

Аж на 7 років: у Польщі суттєво знизили пенсійний вік

У Польщі з 1 жовтня набрав чинності закон, яким передбачається зниження пенсійного віку для чоловіків з 67-ми до 65-ти років, а для жінок — з 67-ми до 60-ти років. Таким чином, відмінено пенсійну реформу уряду Дональда Туска 2012 року, коли пенсійний вік для жінок і чоловіків було підвищено до 67-ми років, повідомляє “Укрінформ”.

“Польський уряд дає полякам право вибору. Якщо хтось хотітиме працювати довше, то може це зробити. Знижуючи пенсійний вік до 60-ти років для жінок і 65-ти для чоловіків, ми повертаємо нашим землякам гідний вибір”,- заявила з цього приводу під час прес-конференції в понеділок глава уряду Польщі Беата Шидло.

Вона запевнила, що у бюджеті країни є кошти на повернення нижчого пенсійного віку. За її словами, фонду соціального страхування (ZUS) Польщі не загрожує банкрутство, у ньому є достатньо коштів для погашення зростаючих пенсійних виплат.

Глава польського уряду зазначила, що зниження пенсійного віку було виконанням обіцянки партії “Право і Справедливість” (PiS) перед парламентськими виборами 2015 року.

Віце-прем’єр-міністр, міністр розвитку Польщі Матеуш Моравецький повідомив у понеділок, що на зниження пенсійного віку у бюджеті країни на наступний рік додатково закладено 10 млрд злотих (понад 2,7 млрд дол.). За його словами, з врахуванням нинішнього зниження пенсійного віку у наступному році на пенсію в Польщі вийде приблизно 330 тис. осіб.

Читайте також: Польща впроваджує нове правило покупок у неділю

Як повідомлялося раніше, в червні 2012 року уряд Туска прийняв закон про поступове підняття пенсійного віку. Реформа передбачала, що чоловіки мали виходити на пенсію у 67 років вже з 2020 року, а жінки – з 2040-го.

Свій непопулярний у суспільстві крок попередній уряд партій “Громадянська платформа” – Польська селянська партія (PSL) мотивував поглибленням демографічної кризи у країні.

You cannot copy content of this page