fbpx
Світ
Австрійці підозрюють українців у масштабному відмиванні грошей

На даний момент правоохоронні органи Австрії розслідують 14 кримінальних справ проти українців

Австрійські банки заявили правоохоронним органам про імовірне відмивання грошей 197 українцями. Про це повідомили у Федеральному відомстві кримінальної поліції країни, посилаючись на щойно підбиті підсумки 2015 року, пише Deutsche Welle.

Таким чином, кількість українців, на рахунках яких зафіксували підозрілі фінансові транзакції, зросла майже у чотири рази. у 2013 році у відмиванні грошей фінансові установи запідозрили 41 українця. У 2014 році, після ухвалення санкцій ЄС стосовно екс-президента Віктора Януковича та його оточення, кількість підозр зросла несуттєво – до 48. У правоохоронних органах Австрії не коментують, чим може пояснюватися бум підозрілих транзакцій на рахунках українців у 2015 році і про які суми йдеться.

Як повідомили у міністерстві внутрішніх справ Австрії, на даний момент правоохоронні органи розслідують 14 кримінальних справ проти українців щодо відмивання грошей.

У 2015 році жоден українець не постав перед судом за обвинуваченням у відмиванні грошей. За 2013 і 2014 роки суди розглянули справи двох українців, одного було засуджено.

До України у 2015 році було скеровано 24 запити про надання правової допомоги. Водночас, за період з початку минулого року жодна справа не була передана до суду, уточнили у Міністерстві внутрішніх справ.

Джерело.