fbpx
Історія
Алчевськ 2006: найбільша комунальна аварія в історії України

Якщо блекаут буде затяжним, то головним ризиком опалювального сезону 2022-2023 стане можливість заморожування води в трубах. Якщо вода вчасно не буде злита із системи, а сама система не буде законсервована, при мінусових температурах є дуже висока ймовірність пошкодження магістралі.

Така масштабна аварія сталася в Алчевську у 2006 році, коли місто залишилося без тепла за температури -25 градусів.

Як це було?

Вночі 22 січня 2006 року системи опалення в місті Алчевськ Луганської області практично повністю заморозилися.

Через помилки комунальних служб міста, незважаючи на морози та припинення опалення, воду з труб не злили, через що замерзаюча вода їх розірвала. В результаті опалювальне обладнання в більшості алчевських будинків було заморожено.

Понад 60 тисяч мешканців міста опалювали своє житло тільки індивідуальними електричними обігрівачами. Вже через кілька днів каналізаційні системи також заморозилися, через відсутність теплої водопровідної води.

В місті була оголошена надзвичайна ситуація державного рівня.

Український уряд прийняв масові заходи щодо захисту алчевців від надзвичайної ситуації. Інженерні команди з інших регіонів країни, поступово відновили опалювальні прилади у кожній квартирі потерпілих. Однак, станом на 11 лютого, десятки будинків ще не опалювалися. Сотні дітей разом зі своїми вчителями були евакуйовані на курорти і готелі в теплі регіони України.

Тоді за словами губернатора Луганської області Геннадія Москаля, це було найгіршою антропогенною катастрофою в історії незалежної України.

Аварію ліквідовували упродовж місяця. Ще три роки вулиці міста нагадували окопи — комунальникам довелося замінити аж 80 кілометрів труб.

You cannot copy content of this page