fbpx
Світ
81. Без Facebook та Instagram – російські блогери плачуть за своїми прибутками

Тільки офіційні Instagram-блогери за останній рік заробили близько $211 млн, і це не враховуючи малого бізнесу та решти ринку реклами в цій соцмережі. Кого росія намагалася цим покарати – не відмо, адже з цих прибутків платилися 4% податку.

Але якщо враховувати тих, хто уникає податків, обороти Instagram-блогерів у 10 разів більші, упевнений Гуров.

Телеведуча Ксенія Собчак, за версією Forbes Росія, – лідер за доходом у соцмережах у 2020 році, на блогінгу вона заробила $1,48 млн. Друге місце за співачкою Поліною Гагаріною ($0,89 млн), а на третьому – Іда Галич ($0,85 млн). Дохід відомої в Україні Івлєєвої – $0,61 млн, вона на шостому місці. Переставши користуватися Instagram, усі ці блогери, очевидно, втратять доходи. Сама ж платформа Meta не засмутиться, вважає Гуров. «Користувачі в Росії та їхня купівельна спроможність цінувалися в кілька разів нижче, ніж аудиторія США чи європейських країн», – каже він.

Російський ринок для Цукерберга не найбільший. В Індії, наприклад, Instagram користуються 230 млн, США – 159 млн, Бразилії – 119 млн, а Індонезії – 99 млн.

Інші мережі Telegram і ВКонтакте, на які масово намагаються перейти російські блогери, не зможуть забезпечити їм колишній рівень заробітку.

Не врятує російських блогерів і VPN- це підтверджує й український досвід.

2017 року в Україні заблокували ВКонтакте, щоб боротися з російською пропагандою. На момент блокування це був третій за популярністю ресурс в Україні після Google та YouTube, ним користувалося близько 76% українців. Через чотири роки, за даними Kantar CMeter, аудиторія соцмережі, якою для доступу потрібно користуватися VPN, впала до 12,9%.

Проблема навіть не в соціальній мережі, а у відсутності рекламодавців каже Гуров: «Великі бренди пішли з Росії, а саме вони приносили доходи».

За матеріалами Forbes.

Фото ілюстративне.