fbpx

8 способів допомогти Україні в тилу

Два тижні українці сміливо й безстрашно чинять спротив російським окупантам. В Україні та за кордоном люди долучаються до волонтерства, наскільки це можливо з огляду на ситуацію в містах та особисту безпеку. Кожен та кожна мають змогу докласти власних зусиль на підтримку України.

Українська Волонтерська Служба підготувала інструкцію, в якій детально розповідає про 8 способів допомоги.

1. Фінансова допомога українській армії

У два кліки ти можеш підтримати українську армію! Скинути гроші на потреби українською армії можна через додаток «Дія», ПриватБанк та monobank, а також ти можеш
підтримати перевірені благодійні фонди, зокрема, «Повернись живим» та фонд Сергія Притули. Реквізити для благодійних внесків за посиланням.

2. Допомога у штабах гуманітарної допомоги

Зараз по всій Україні є багато гуманітарних штабів, що збирають провізію та амуніцію для військових: їжа, одяг засоби гігієни, бронежилети тощо. Кожного дня такі штаби отримують велику кількість речей. Ти можеш допомогти координувати процес, сортувати медикаменти чи одяг. Або ж самостійно приносити у гуманітарні штаби те, що можеш віддати на потреби армії чи переселенців. Детальніше про гуманітарну допомогу за посиланням.

3. Допомога переселенцям

Багато людей покинули свої домівки через ворога, який намагається знищити наші міста. Ці люди взяли з собою лише документи та найбільш необхідні речі. Зараз більшість із переселенців ночують у спеціальних шелтерах, де їх забезпечують їжею, одягом та медичною допомогою. Залежно від твоїх навичок, ти можеш допомогти таким штабам функціонувати безперервно: сортування продуктів та одягу, приготування їжі, для людей з медичною освітою — чергування на локації та надання медичної допомоги.

4. Допомога зі спорядженням та одягом для захисників

У багатьох містах функціонують цехи з пошиттям теплого одягу, плетінням маскувальних сіток тощо. Такі цехи потребують матеріалів та волонтерів, які готові допомагати. Знайди локації у своєму місті та зателефонуй напряму організаторам, щоб впевнитись у тому, яка допомога потрібна.

5. Автоволонтерство

Окрім допомоги «руками», багато штабів також шукають волонтерів з автівками. Зазвичай завдання полягає у доставленні необхідних речей, продуктів чи амуніції.
Або ж транспортування переселенців з місцевих вокзалів до організованих місць ночівлі. Реєструйся в автоволонтери у чат-боті УВС за посиланням.

6. Он-лайн волонтерство та армія ІТ

Не менш важливим за попередні є кіберволонтерство. Блокування ворожих сайтів та розповсюдження правдивої інформації — окремий та важливий фронт під час війни. За цим посиланням ти можеш долучитись до IT-армії та допомагати дистанційно. Крім того, можна долучатись до організацій, благодійних фондів й ініціатив, які зараз активно допомагають. Копірайтинг, дизайн, монтаж тощо — ці навички цінуються та зараз особливо важливі.

7. Територіальна оборона міста

Якщо ти хочеш допомагати безпосередньо у захистів свого міста — долучайся до локальних штабів територіальної оборони. У наших містах з’явилось багато диверсантів, які хочуть порушити спокій місцевих громадян. Тероборона захищає мирне населення від ворогів, патрулює міста та береже наш сон. Долучитись до ТРО у своєму місті можна за посиланням.

8. Допомога за кордоном

Неможливо залишатися осторонь подій в Україні, навіть якщо ти знаходишся за кордоном. У багатьох країнах світу, особливо, в тих, де потужна українська діаспора, активно
працюють штаби гуманітарної допомоги. Також українці за кордоном допомагають із житлом, пошуком роботи, навчанням та оформленням документів. Переходь за посиланням, обирай країну та долучайся до місцевих ініціатив для підтримки українців.

Також ділимося корисними посиланнями: 

Чат-бот для пошуку допомоги

Бот з адресної допомоги

Список штабів ТРО

Канал для пошуку зниклих людей

Чат-бот «Готовий до всього»

Чат-бот для пошуку автівки

Центри допомоги переселенцям

Платформа для донорів крові

Платформа з усією інформацією, яка може знадобитись під час війни

Актуальні дані про АЗС, ліки, укриття, пункти допомоги та інше

You cannot copy content of this page