fbpx

500 млн. євро – це вартість боєприпасів на добу війни. Австійський військовий аналітик Том Купер обурвся нерозумінню ситуації німецькими чиновниками

Том Купер регулярно випускає військовий аналіз щодо просування російських окупантів в Україні. Проте вчора він випустив дуже особистий емоційний пост щодо того, як німецькі чиновники гордяться допомогою Україні, яка насправді є мізерною.

«Бербок (очільниця німецького МЗС) гонорово сповістила про постачання зброї Україні на суму 500 мільйонів євро…

Хто-небудь, прошу красно, зробіть ласку, можете задзвонити їй та переказати, що це – приблизна вартість зброї та боєприпасів, яку українці в середньому витрачають за день війни…?

Людоньки, прошу, схаменіться. Україні не потрібні ваші 10 євро/доларів/фунтів чи песо – їй потрібні понад 100 мільярдів євро – на саму лише війну. Не кажучи вже про будь-яке відновлення, десь там у майбутньому (коли останній орк з армії РФ [дослівно з оригіналу – перекл.] зійде з української землі).

Зараз українцям в першу чергу потрібні не “3000 Panzerfaust’ів”, а високотехнологічна зброя, якій не зможуть зарадити росіяни, – зброя, що знищуватиме великі скупчення ворога одним ударом – та ще й бажано таким чином, щоб не постраждав жоден українець.

От скажімо “більше роботів” – ударних безпілотників, дронів-камікадзе тощо. Або ж термобаричних боєголовок чи касетних бомб, наповнених запальними речовинами (саме так, їм потрібне щось на кшталт сумнозвісного білого фосфору). У світі існує дуже мало речей, яких російські генерали бояться більше, ніж їхні власні ТОС-1 [російська важка вогнеметна система залпового вогню “Буратіно”]. Чому? А тому що, коли повстанці Першої Берегової дивізії у листопаді 2015 р. в Сирії підірвали одну таку установку (за допомогою ПТРК), то пожарище, що виникло на місці вибуху, висадило в повітря добрий батальон у складі росіян, асадистів, бойовиків ССНП (по суті – лівано-сирійських нацистів) та Корпусу вартових Ісламської революції/Хезболи.

Звісно, українці можуть продовжувати цю війну, застосовуючи тактику “1000 уколів голкою”. І це не буде проблемою для тих, хто зручно влаштувався в офісах у Брюселі, Берліні, Лондоні, Парижі, Відні тощо. Але справа в тім, що на це може піти кілька років… Хоча насправді для усіх зацікавлених сторін було би краще, якби ця війна завершилася якнайшвидше. А для цього українцям потрібен “великий вибух”, а не голки».

Том Купер – австрійський воєнний аналітик, автор та співавтор близько двох десятків книг про конфлікти останніх 20 років, включно з війною в Сирії. Експерт із застосування бойової авіації.

Переклад тексту – Anton Shygimaga.

Фото: Ліга.

You cannot copy content of this page