fbpx
Світ
30 років тому Верховна Рада затвердила офіційну музичну редакцію Державного Гімну України: 5 цікавих фактів про наш гімн, які не всі знають

30 років тому, 15 січня 1992 року, президія Верховної Ради затвердила Державний Гімн України на музику Михайла Вербицького.

Державним Гімном України є пісня “Ще не вмерла Україна” на слова Павла Чубинського і музику Михайла Вербицького.

Мало хто з українців знає, що:

– Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року, коли на одній з вечірок у Павла Чубинського, сербські студенти, що навчалися в Київському університеті, співали патріотичну пісню: “Серце біє за свою свободу…” Чубинському пісня настільки сподобалася, що, відійшовши в іншу кімнату, Чубинський вийшов через пів години з готовим текстом вірша “Ще не вмерла Україна”.

– Вперше вірш “Ще не вмерла Україна” був опублікований у журналі “Мета” у 1864 році і композитор Михайло Вербицький, будучи враженим, написав музику до нього.

– Автор музики Михайло Вербицький був не лише українським композитором, а й хоровим диригентом, священником УГКЦ і громадським діячем.

– Павло Чубинський був звинувачений шефом поліції в авторстві: “возмутительных песен и прокламаций”. У 23-річному віці він був висланий на проживання під наглядом поліції в Архангельську губернію саме за авторство славетного вірша.

– Лише Іван Франко та Леся Українка визначили “Ще не вмерла Україна” як національний гімн.