fbpx

25 березня 2022 року Папа Франциск посвятить Україну та росію Непорочному Серцю Марії. Чому це так важливо? Де дивитися?

У п’ятницю, 25 березня, під час покаянного богослужіння, яке розпочнеться о 18:00 (за Києвом) в базиліці Святого Петра, Папа Франциск посвятить Україну та росію Непорочному Серцю Марії. Такий самий акт того самого дня у Фатімі здійснить кардинал Конрад Краєвський, папський роздавач милостині, як посланець Святішого Отця.

Владики Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні єднатимуться з Папою цього дня із Зарваниці. Пряму трансляцію цієї особливої молитви з коментарем українською мовою проведе «Живе телебачення». Початок о 18:00 за київським часом.

Передбачається, що акт посвяти відбудеться о 19:30, повідомляє VaticanNews.

Відтак о 20:00 владики Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні проведуть із Зарваниці традиційну молитву на вервиці.

Єднатися в молитві можна буде на каналі «Живого ТБ» в ютубі та сторінці «Живого ТБ» у фейсбуку.

Запрошуємо до спільної молитви!

Довідка

Український народ, за словами Глави УГКЦ, віддавна очікував на цю духовну подію. Українські католики від початку російської агресії у 2014 році просили здійснити цей акт як необхідну умову запобігти розгортанню війни та всіх небезпек, що надходять з росії. Під час зустрічей зі Святішим Отцем Блаженніший Святослав неодноразово передавав йому це прохання християн України.

Цим Актом посвяти росії та України Непорочному серцю Марії Папа Франциск відгукується на заклик Марії, проголошений під час об’явлення 13 липня 1917 року у Фатімі, а також на прохання своїх дітей захистити Україну та зупинити «помилки росії, яка пропагує війну та переслідування Церкви».

Посвята України Богородиці є давньою християнською традицією. Свого часу князь Ярослав Мудрий віддав народ Київської Русі під опіку Пресвятої Богородиці. Відновив цю посвяту в Зарваниці 1995 року світлої пам’яті Мирослав Іван кардинал Любачівський. Акт посвяти України під покров Пресвятої Богородиці відбувся в неділю, 6 квітня 2014 року, в усіх храмах УГКЦ в Україні і за кордоном. 23 жовтня 2016 року Блаженніший Святослав посвятив Україну Непорочному серцю Марії у Фатімі.

Історична довідка

Богородиця під час об’явлення 13 липня 1917 року в Фатімі просила посвятити росію Її Непорочному серцю, заявляючи, що, якщо це прохання не буде прийнято, росія поширить «свої помилки по всьому світу, сприяючи війнам і переслідуванням Церкви. Добрі [люди – ред.], – додала вона, – будуть замучені, Святіший Отець багато страждатиме, різні народи будуть знищені».

Після об’явлень у Фатімі відбулися різні акти посвяти Непорочному серцю Марії. Папа Пій XII 31 жовтня 1942 року посвятив увесь світ, а 7 липня 1952 року в Апостольському листі «Sacro vergente annо» – народи росії:

«Як кілька років тому ми посвятили весь світ Непорочному серцю Діви Матері Божої, так і зараз, в особливий спосіб, посвячуємо всі народи росії Її Непорочному серцю».

Папа Павло VI 21 листопада 1964 року в присутності Отців Другого Ватиканського Собору відновив посвяту росії Непорочному серцю.

Папа Іван Павло II склав молитву для Акту доручення, який було звершено в базиліці Санта-Марія-Маджоре 7 червня 1981 року, в урочистість П’ятдесятниці. Ось текст цієї молитви:

«О Мати людей і народів, Ти знаєш усі їхні страждання та надії, Ти по-материнськи відчуваєш усю боротьбу між добром і злом, між світлом і темрявою, що потрясають світ, прийми наш крик, скерований у Святому Дусі прямо до Твого серця, та обійми любов’ю Матері і Слуги Господньої тих, хто цих обіймів найбільше чекає, і водночас тих, на довіру кого Ти особливим чином очікуєш. Візьми під свій материнський покров весь людський рід, який ми… довіряємо Тобі, о Мати. Нехай для всіх наблизиться час миру і свободи, час правди, справедливості та надії».

Відтак, щоб ще повніше відповісти на прохання Богоматері, папа Іван Павло ІІ під час Святого року Відкуплення бажав чітко пояснити Акт доручення від 7 червня 1981 року, повторений у Фатімі 13 травня 1982 року. На згадку про «Fiat» («Нехай мені станеться за словом твоїм»), проголошений Марією в момент Благовіщення, 25 березня 1984 року на площі Святого Петра, у духовній єдності з усіма єпископами світу, попередньо «скликаними», Іван Павло ІІ ввірив Непорочному серцю Марії всі народи світу:

«І тому, о Мати людей і народів, Ти, що знаєш усі їхні страждання та надії, Ти, що по-материнськи відчуваєш усю боротьбу між добром і злом, між світлом і темрявою, що потрясають сучасний світ, прийми наш крик, який ми, зворушені Святим Духом, звертаємо безпосередньо до Твого Серця: обійми любов’ю Матері і Слуги Господньої цей наш людський світ, який ми доручаємо і посвячуємо Тобі, сповнені тривоги за земну і вічну долю людей і народів. Особливим чином ми довіряємо та освячуємо тих людей і ті народи, які особливо потребують цього доручення та посвячення».

У червні 2000 року Святий Престол розкрив третю частину Фатімської таємниці, і архиєпископ Тарчізіо Бертоне, тодішній секретар Конгрегації віровчення, підкреслив, що сестра Лусія в листі 1989 року особисто підтвердила, що цей акт урочистого та вселенського освячення відповідав тому, чого хотіла Богородиця: «Так, це було зроблено, – писала візіонерка, – як просила Богоматір 25 березня 1984 року».

Департамент інформації УГКЦ

You cannot copy content of this page