fbpx
Політика
Звільнення за відмову від щеплення: новий Трудовий кодекс готує українцям багато сюрпризів

Згідно з новим Трудовим кодексом, українців зможуть звільнити з роботи за відмову від щeплeння.

Про це передає “Судово-юридична газета“.

Так, розроблений Кабінетом міністрів законопроект нового Трудового кодексу прийняли в першому читанні. Рішення підтримали 258 народних депутатів. Комітет із питань соціальної політики підготував документ до другого читання. Трудовий кодекс може вплинути на життя українців уже найближчої осені.

У разі прийняття закону в запропонованому наразі варіанті відсторонити від роботи зможуть працівника, який знаходився в контакті з iнфeкцiйними хвoрими, наприклад, під час грuпу. Тобто, людина не зможе працювати, якщо поспілкувалася з хвoрим на грuп. Також відсторонити можуть співробітників, які відмовилися від вaкцинaції і медoгляду. Ще один варіант – коли під час мeдичнoгo огляду виявилося, що співробітник не в змозі виконувати роботу. При цьому в документі не вказано, за чий рахунок будуть оплачуватися мeдичні огляди.

Працівник може бути усунений через те, що він “порушує нормальну роботу юридичної особи”. Відзначається, що поняття “нормальна робота” ніде не трактується. Кожна юридична особа є господарем цього положення. Наприклад, якщо співробітник спізнюється на 5 хвилин, тепер буде вважатися, що він порушує нормальну роботу підприємства і буде усунений.

Крім того, тепер звільнити з роботи зможуть через:

  • незадовільний стан здоров’я;
  • незадовільну кваліфікацію, яка підтверджується атестацією;
  • відмови від щeплeння або проходження мeдичнoгo огляду;
  • втрати працездатності.

До того ж, якщо чоловіка покличуть в армію (до 43 років), на наступний день після подачі заяви його зобов’язані звiльнити.

Також вводиться нова причина – звільнення за обман. У документі говориться, що в разі отримання людиною роботи, яку він не зможе виконувати, його звільнять. Наприклад, при прийомі на роботу кандидат на посаду вказав невірні дані або прибрехав у резюме.

У разі скорочення штату роботодавець повинен попередити свого співробітника мінімум за 2 місяці в письмовому вигляді. Крім того, працівник після попередження про скорочення в робочий час має право шукати нову посаду і ходити на співбесіди, при цьому відображатися це на його заробітній платі не буде.

Тепер повідомити про своє звільнення співробітник повинен всього за 3 дні, а не як раніше – за 2 тижні. Зробити це можна буде по електронній пошті, а не особистою присутністю.

Що стосується відпустки, то тепер вона становить 28 днів замість 24. Умова, при якій роботодавець повинен був заплатити співробітнику за невикористану відпустку при звільненні змінена не була.