fbpx
Політика
Змінені умови найму іноземців в Польщі

Польща ще рік буде наймати на роботу українців за спрощеною процедурою.

Міністерство сім’ї, праці і соціальної політики Польщі запевнило, що протягом 2017 року українці ще зможуть оформитися на роботу в сусідній країні за спрощеною процедурою на підставі заяви роботодавця.

Відомство на своєму сайті пояснило, що нові норми працевлаштування іноземців, згідно з директивою ЄС, будуть введені в Польщі не раніше квітня. Однак стара спрощена процедура працевлаштування діятиме до кінця 2017 року.

Це важлива інформація для кількох тисяч польських компаній, які щорічно наймають громадян України. Однак, через рік їм доведеться дотримуватися нових не надто вигідних правил працевлаштування іноземців для польського бізнесу. Згідно з ними, сама процедура працевлаштування працівників з України на сезонні або короткострокові роботи сильно ускладнюється. Крім того, роботодавці будуть зобов’язані платити іноземним працівникам таку ж зарплату, як і полякам.

Неофіційно польські підприємці кажуть, що на таких умовах їм стає невигідно наймати українців.

Раніше видання Gazeta Wyborcza писала, що українцям в наступному році стане складніше влаштуватися на роботу в Польщі. Замість звичної схеми з’явиться два типи дозволів: на сезонну роботу (видаватиметься тільки в осінні місяці) і короткостроковий (дозвіл працювати протягом півроку). Обидва дозволи видаватиме староста повіту.

Також видання Gazeta Wyborcza писало, що Польщі доведеться поборотися за українських заробітчан. Польські роботодавці нарікають, що держава не пропонує лояльних програм для українців. При цьому вони бояться, що коли ЄС скасує візи для України, її громадяни поїдуть на заробітки в багатші країни на Заході.

Читайте також: У Раду внесли закон, який позбавить водійських прав тисячі українців

Джерело.

Related Post