fbpx
Політика
Зеленський запросив Меркель і Саркозі в Бучу, щоби побачити наслідки їхньої співпраці з Путіним

Президент України Володимир Зеленський запросив колишню канцлерку Німеччини Анґелу Меркель та колишнього президента Франції Ніколя Саркозі до Бучі, звільненої від російських окупантів, аби побачити наслідки співпраці Європи з Путіним.

З такою пропозицією він звернувся у вечірньому відеозверненні.

“Потрібні ще висновки. Не тільки про Росію. Але й про політичну поведінку, яка фактично дозволила цьому злу прийти на нашу землю.

Сьогодні чотирнадцята річниця саміту НАТО в Бухаресті. Тоді був шанс забрати Україну з “сірої зони” на Сході Європи, із “сірої зони” між НАТО і Росією, “сірої зони”, про яку в Москві думають, що їм тут усе дозволено, навіть найстрашніші воєнні злочини.

За оптимістичними дипломатичними формулюваннями, що Україна нібито може стати членом НАТО, тоді, у 2008 році, була захована відмова приймати Україну в Альянс. Був захований безглуздий страх деяких політиків перед Росією. Вони думали, що, відмовивши Україні, зможуть заспокоїти Росію, зможуть переконати її поважати Україну й нормально жити поруч з нами.

За 14 років після того помилкового розрахунку Україна пережила революцію і 8 років війни на Донбасі. А тепер боремося за життя в найстрашнішій війні в Європі за увесь час після Другої світової війни.

Я запрошую пані Меркель, пана Саркозі відвідати Бучу й побачити, до чого за 14 років призвела політика поступок Росії. Побачите на власні очі закатованих українців і українок”, – сказав Зеленський.

Фото: скрін з відео.

04/04/2022