fbpx

Головне зі звернення Президента Зеленського за 11 квітня

Через дії російської армії наша територія на сьогодні є однією з найбільш забруднених мінами у світі. Це також повинно розглядатися як воєнний злочин росії. Щодня знешкоджується не менше декількох тисяч вибухонебезпечних предметів на звільнених територіях.

Опрацьовуємо юридичний шлях притягнення окупантів до відповідальності, який буде максимально ефективним і настільки швидким, наскільки можливо.

З боку оворога пролунала нова заява, яка свідчить про підготовку ними нового етапу агресії проти України та наших захисників. Мова йде про можливе застосування хімічної зброї проти захисників Маріуполя.

Розглядаємо це максимально серйозно. Щоб рф не могла цього скоїти, потрібна принципова і сильна реакція світових лідерів.

Зараз ЄС почав обговорювати шостий санкційний пакет проти росії. Нафтове ембарго – обов’язкове.

Говорив про необхідність посилення санкцій проти рф і у зверненні до парламенту і народу Республіки Корея.

Цього тижня продовжу такий формат спілкування з державами – партнерами. Завтра – буду звертатись до парламенту і народу Литовської республіки.

Питання покарання усіх винних у злочинах проти українців обговорив сьогодні і з премʼєр-міністром Нідерландів Марком Рютте. Другою важливою темою розмови з ним було посилення санкцій.

Співпрацю в енергетичній сфері обговорив з прем’єр-міністром Норвегії. Провів розмову з головою Африканського Союзу, президентом Сенегалу. Поінформував його про актуальну ситуацію в Україні, про глобальні загрози, створені російським вторгненням.

Ми все ще залежимо від постачання партнерами необхідної зброї для швидкого закінчення війни.

Державними нагородами відзначені 187 військовослужбовців ЗСУ, 15 бійців Нацгвардії та шість військовослужбовців Головного управління розвідки. Звання Герой України присвоєно п’ятьом військовослужбовцям ЗСУ, зокрема двом полковникам медичної служби.

Фото: скрін із відеозвернення Президента.

04/12/2022

You cannot copy content of this page